REKLAMA

Darmowe atrakcje dla uczestników Reggaelandu

REKLAMA

Jak podają organizatorzy Reggaelandu, tegoroczna edycja to nie tylko muzyka w stylu reggae. Każdy uczestnik festiwalu będzie miał zapewniony bezpłatny wstęp do muzeów i płockiego ZOO.  Zostaną zorganizowane wycieczki miejskie i warsztaty na Starym Rynku.

Muzeum Mazowieckie, Muzeum Żydów Mazowieckich, Muzeum Diecezjalne oraz płockie ZOO  zapraszają do zwiedzania w dniach 12-14 lipca wszystkich, którzy oprócz dobrej muzyki w czasie festiwalowego weekendu pragną poznać historię i kulturę miasta oraz regionu. Wstęp do placówek będzie bezpłatny dla osób legitymujących się opaską Reggaelandu.

Przygotowano też grupowe zwiedzanie Płocka. W czasie Reggaelandu przewodnicy oprowadzą publiczność festiwalu po Płocku, pokazując najpiękniejsze miejsca naszego miasta. W piątek zaplanowano jedną wycieczkę, w sobotę trzy, w niedzielę dwie. Przewodnicy Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej będą czekać na chętnych przy pomarańczowym namiocie Płocka, ustawionym na terenie reggaelandowego miasteczka.

Z kolei NK Przedwiośnie 12 lipca o godz. 14 i 16.30 oraz  13 lipca o godz. 16 zaprasza na film „Marley”. Wyreżyserowany przez Kevina MacDonalda dokument opowiada o życiu i twórczości Boba Marley’a. W narracji uczestniczą rodzina oraz przyjaciele gwiazdy, przenosząc nas do miejsc oraz wydarzeń z nim związanych. Największa gwiazda reggae powraca w świetle niezwykle szczerych i nierzadko kontrowersyjnych wspomnień najbliższych. W filmie wykorzystano archiwalne, często nieznane nagrania z koncertów. Wstęp na projekcję dla osób z opaskami festiwalowymi będzie darmowy, dla pozostałych – za 5 zł.Z kolei dla wszystkich – zarówno uczestników Reggaelandu, jak i mieszkańców Płocka – przygotowano strefę warsztatową na Starym Rynku. Rozgrzewkę zaserwują zespół Kompanija Reggae Sound, który jest m.in. autorem „Unofficial Reggaeland 2013 song” oraz M&M’s Soundsystem. Pomiędzy kolejnymi wejściami zespołu na scenie będą prowadzone dyskusje z gośćmi, mające na celu przybliżenie słuchaczom historii, kultury i stylu życia Jamajki. Gościem specjalnym będzie Konsul Honorowy Jamajki – Pani Maria Dembowska.

W czasie trwania dyskusji i koncertów działać będzie „Jamajska strefa kulinarna” gdzie pod palmami będzie można skosztować potraw charakterystycznych dla kuchni jamajskiej. Przeprowadzona zostanie degustacja typowych dla tego regionu przekąsek, zup, deserów. Dla wszystkich chętnych, których fascynuje granie na bębnach i chcą wydobywać z nich różnorodne dźwięki, organizowane będą warsztaty tych i wielu innych instrumentów o magicznie brzmiących nazwach: konga, djembe, talking drum, ceramiczne udu, cahon.  Warsztaty poprowadzą: Zbyszek „Zibi” Rusiłowicz  z grupy artystycznej Rada Puchaczy oraz Jurek Fiedoruk.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU