REKLAMA

Czytelnik: Na Podolszycach rosną konopie. To marihuana?

REKLAMA

– Na Podolszycach rośnie skupisko około stu krzaków konopi – zaalarmował nas czytelnik. – Krzaki przypominają te rośliny, z których wytwarza się narkotyki – dodał, opisując miejsce, w którym napotkał nietypowe znalezisko. Sprawdziliśmy tę informację.

– Kilka dni temu, wybierając się na spacer nad naszą płocką Wisłę, na osiedlu Podolszyce Południe zauważyłem rośliny, które z daleka przypominały mi konopie, czyli krzaki, z kwiatów których wytwarza się narkotyki – napisał nasz czytelnik. – Po podejściu bliżej okazało się, iż faktycznie jest to jakaś odmiana konopi, tak na oko jakieś 100 krzaków w jednym miejscu – dodał.

Jak wyjaśnił, miejsce to znajduje się tuż za salonem Forda, ukryte za ekranami dźwiękochłonnymi, w pobliżu niewielkiego strumyka. Pojechaliśmy na miejsce, aby sprawdzić tę informację. Okazało się, że faktycznie znajdują się tam skupiska krzaków, które z wyglądu przypominają znane nam ze zdjęć konopie indyjskie.

Zgłosiliśmy tę sprawę płockiej policji, przesyłając zdjęcia. – Prawdopodobnie jest to konopia siewna – wyjaśnił nam Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Na miejsce pojedzie jednak wyspecjalizowana grupa i sprawdzi, czy na pewno nie mamy tu do czynienia z konopią indyjską – dodał.

W czwartek rano rzecznik potwierdził informację. – Krzaki są już na wszelki wypadek usunięte, była to jednak konopia siewna, nie posiadająca właściwości środka odurzającego – zapewnił.Pomimo zewnętrznego podobieństwa, konopie różnią się od marihuany kilkoma czynnikami. Konopie to wysokie, mocne rośliny uprawiane do różnych produktów spożywczych, olejów, tkanin czy lin. Podstawowe różnice między marihuaną medyczną i konopiami, to w dużej mierze ich genetyczne pokrewieństwo i środowisko, w jakim są uprawiane.

Rośliny z gatunku konopi zawierają unikalne związki, zwane kannabinoidami. Najbardziej popularny z tych związków to THC, który wykazuje działanie psychoaktywne. Rośliny marihuany mają wysoki poziom THC, natomiast konopie siewne posiadają bardzo małą ilość tej substancji. Jak podaje portal FaktyKonopne.pl, na przykład Kanada ustaliła maksymalną zawartość THC w konopiach na 0,3%, a wszystkie rośliny z wyższym stężeniem są uważane za marihuanę. Medyczna marihuana produkuje 5-20% THC, natomiast wiele szczepów stosowanych w nielegalnym procederze, wytwarza nawet 25-30% THC.

Co istotne, wytworzenie maksymalnego poziomu THC w marihuanie jest trudne, dlatego wymaga szczególnej troski przy uprawie w domowych warunkach. Rośliny potrzebują np. jednolitego poziomu światła, temperatury, wilgotności, zawartości dwutlenku węgla i tlenu. Jeśli więc spotkamy skupiska konopi w opuszczonych miejscach na zewnątrz pomieszczeń, bardzo mało prawdopodobne jest, żeby była to marihuana.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU