Czytelnik: Dlaczego na obwodnicy prowadzone są prace? Oddana była ze względu na wybory?

ADVERTISEMENT

Od początku marca na terenie obwodnicy Płocka prowadzone są intensywne prace. Naszego czytelnika zaciekawiło, dlaczego oddany przed ubiegłorocznymi wyborami fragment jest już naprawiany?

– Co tam się dzieje na ostatnim odcinku obwodnicy? – napisał do nas czytelnik. – Beton leją, asfalt tną, jakieś wykopy, rozkopy. Widocznie ta obwodnica nie była skończona, tylko otwarta na wybory – dodał.

Jak wyjaśnił, przejeżdża tą trasą codziennie i z tego co widać, naprawiano odwodnienie. – Koparek to już chyba ze cztery tam są i pracują, to bardziej remont jest, niż poprawki – przekonywał.

PowiązaneTematy

Poprosiliśmy w Urzędzie Miasta Płocka o informację, z jakiego powodu prowadzone są prace przy obwodnicy. Z obserwacji czytelników wynikało, że kładzione są tam jakieś rury przy krawędzi jezdni oraz wylewany jest beton, a fragment jezdni był w marcu wyłączony z ruchu.

– Na obwodnicy toczą się roboty, związane z naniesieniem poprawek, które zostały uzgodnione z wykonawcą w czasie prac odbiorowych – powiedział nam Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej. – Nie wykonywaliśmy ich w okresie jesienno-zimowym, zdecydowaliśmy o ich wykonaniu na wiosnę. Szczególnie dotyczy to zieleni – dodatkowych obsiewów i kontroli posadzonych drzew oraz krzewów, i ich ewentualnej wymiany (są na trzyletniej gwarancji) – wyjaśnił.

Dodał, że wykonywane były także tzw. brewki. Są to tymczasowe krawężniki, wykonywane ręcznie, które przecinają karbowanego rury, odprowadzające wodę. Dzięki nim woda z nawierzchni spływa rurami bezpośrednio do przydrożnych rowów i nie rozmywa skarp.

– Kiedy skarpy się ustabilizują, wyrośnie na nich trawa i ukorzeni się odpowiednio głęboko – brewki zostaną rozebrane. Natomiast, faktycznie, w miejscu w którym akurat były układane – mogły wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu, ale obwodnica cały czas była przejezdna wyjaśnił Hubert Woźniak.

Jak zapewnił, koszt tych prac jest całkowicie po stronie wykonawcy.