REKLAMA

Ulicami Płocka przejdzie Droga Krzyżowa

REKLAMA

Za nieco ponad tydzień odbędzie się ogólnomiejska Droga Krzyżowa ulicami Płocka. Podobnie, jak w latach ubiegłych, nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowują i biorą w niej udział parafie: św. Bartłomieja, św. Maksymiliana Kolbego i św. Zygmunta (katedralna).

W piątek, 12 kwietnia br. ulicami Płocka przejdzie coroczna Droga Krzyżowa, za której organizację w tym roku odpowiada parafia św. Bartłomieja w Płocku. Najpierw, o godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. w Kolegiacie św. Bartłomieja (fara). Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.30. Droga Krzyżowa przejdzie ulicami: Stary Rynek (po stronie sanktuarium Miłosierdzia Bożego), Grodzka, Plac Narutowicza, ul. Tumska do katedry, gdzie nastąpi zakończenie nabożeństwa.

– W tym roku, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, będziemy modlili się za prześladowanych za wiarę chrześcijan na całym świecie. Na Drogę Krzyżową zabieramy świece, znicze, pochodnie albo latarki – zapraszają organizatorzy.– Zachęcamy parafian i mieszkańców całego miasta do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie. Niech Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie świadectwem wiary w zbawczą moc Krzyża Chrystusowego. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny – mówi Ks. Wiesław Gutowski, Proboszcz parafii św. Bartłomieja w Płocku.

PowiązaneTematy