Osiem medali płocczan na Otylia Swim Cup

REKLAMA

W miniony weekend zawodnicy PSP SWIM Płock Tymoteusz Jóźwiak i Marcel Jóźwiak startowali w zawodach z cyklu Otylia Swim Cup. Młodzi pływacy wywalczyli w sumie 8 medali, w tym 5 złotych.

W dniach 30-31 marca odbyły się w Łodzi, w Zatoce Sportu, międzynarodowe zawody z cyklu Otylia Swim Cup. W dwudniowej rywalizacji brało udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z ponad 60 klubów z Polski oraz Ukrainy. Płocki klub PSP SWIM reprezentowali zawodnicy Tymoteusz Jóźwiak i Marcel Jóźwiak.

Zawody organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak cieszą się dużą popularnością, dlatego zjechali się na nie czołowi juniorzy i młodzicy z kraju. Mimo ogromnej konkurencji, Tymoteusz zdobył 5 złotych i 2 srebrne medale oraz tytuł najlepszego zawodnika 11-latków. Marcel natomiast wywalczył srebrny medal na 50 m stylem motylkowym.

PowiązaneTematy

Na uwagę zasługują wyniki Tymka na 50 m i 100 m stylem motylkowym, w których poprawił swoje rekordy życiowe, uzyskując czasy zbliżone do rekordów Polski 11-latków, odpowiednio 31.32 oraz 1.09:70. W klasyfikacji medalowej klub PSP SWIM Płock reprezentowany przez 2 zawodników uplasował się na wysokim, 8. miejscu.