REKLAMA

Jak inwestować? Warto się tego nauczyć!

REKLAMA

​Jak poszerzyć swoją wiedzę o rynku kapitałowym oraz bezpiecznym inwestowaniu na giełdzie? Metoda prób i błędów może okazać się okrutna dla naszego portfela, dlatego warto skorzystać z zainaugurowanej właśnie przez PKN ORLEN Akademii Inwestowania. Jej uczestnicy będą mogli zdobyć prestiżowy certyfikat, sygnowany przez CFA Society Poland.

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy rozpoczęli lub chcą rozpocząć swoją przygodę na giełdzie. Projekt koncernu jest realizowany w ramach pierwszego w Polsce długoterminowego programu skierowanego do inwestorów indywidualnych – ORLEN w Portfelu. Do dzisiaj na udział w nim zdecydowało się już ponad 1000 osób.

– Inwestowanie na rynku kapitałowym może być dobrym sposobem oszczędzania na przyszłość, ale trzeba to robić świadomie – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. – Dlatego ogłaszając program dla inwestorów indywidualnych ORLEN w Portfelu zapowiadaliśmy, że jego ważnym filarem będzie edukacja. Celem Akademii Inwestowania, która właśnie rozpoczyna swoją działalność, jest przybliżenie reguł funkcjonowania rynku kapitałowego, ale i zachęcenie do inwestowania długoterminowego. Liczę, że dzięki naszym działaniom wzrośnie w Polsce liczba wyedukowanych, świadomych inwestorów, którzy będą inwestować w akcje i obligacje polskich spółek notowanych na GPW – wyjaśnia Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Na czym konkretnie polega Akademia Inwestowania? Można w niej w bezpłatnie i nieograniczony sposób korzystać z zasobów platformy edukacyjnej i co ważne, otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla posiadaczy akcji Koncernu.

– Akademia Inwestowania, podzielona została na dwa poziomy, zarówno dla tych posiadających doświadczenie w inwestowaniu, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają zarządzać swoim kapitałem. Zwieńczeniem szkolenia w Akademii Inwestowania będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Chętni będą mogli przystąpić do pierwszych egzaminów w drugiej połowie 2019 roku – podkreśla Iwona Waksmundzka, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Relacji Inwestorskich PKN ORLEN.Program Akademii Inwestowania powstał we współpracy z CFA Society Poland – polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającym ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. W programie znajdują się między innym takie zagadnienia jak: mechanizmy działania giełdy, zarządzanie portfelem inwestycyjnym czy prawa inwestora. Poza podręcznikiem dostępnym w przystępnej formie, Akademia Inwestowania oferuje liczne multimedia łącznie z nagranymi wypowiedziami ekspertów polskiego rynku kapitałowego. Poszczególne części podręcznika będą publikowane stopniowo. Pierwszy, już dostępny rozdział, porusza kwestie związane z makroekonomią. Całość podręcznika dostępna będzie do końca maja.

Program ORLEN W PORTFELU został zainaugurowany w listopadzie 2018 roku. Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku. Uczestnicy programu ORLEN W PORTFELU uprawnieni są m.in. do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach Koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca pakietu minimum 50 akcji PKN ORLEN na swoim rachunku maklerskim w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego, Domu Maklerskim mBanku czy Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska.

Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, będą mogli skorzystać z 15 groszy rabatu na każdy litr paliwa VERVA oraz 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa EFECTA. Udział w Programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10% upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN ORLEN przez dłuższy okres.

Akademia Inwestowania dostępna jest na stronie internetowej pod adresem: orlenwportfelu.pl/akademia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU