REKLAMA

Czytelnik: Czy na Tysiąclecia powstanie drugie molo?

REKLAMA

Napisał do nas czytelnik, który zwraca uwagę na problem przy wyjeździe z ulicy Dąbrówki w ul. Tysiąclecia w Płocku. Tworzy się tam ogromna kałuża, która nocą zamarza i powoduje poranne utrudnienia w przejechaniu tym fragmentem ulicy. Urząd Miasta Płocka zapewnia: To tymczasowe.

– Po przebudowie wyjazdu z ulicy Dąbrówki do Tysiąclecia, gratisowo dostaliśmy mega kałużę – napisał do nas czytelnik.

– Pytanie jest takie: czy wykonawca ma zamiar coś z tym zrobić, czy może powstanie tu drugie molo? Pół biedy, gdy mega kałuża jest tylko mega kałużą. Gorzej jak przymarznie i wjeżdżając samochodem zamiast skręcić w prawo, auto leci prosto na zaparkowane samochody na wprost. Ktoś tu chyba zapomniał o odprowadzenie wody do studzienki, a jest tam mała różnica poziomów. Bardzo proszę o wyjaśnienie tej sprawy – wyjaśniał swoje niezadowolenie płocczanin, przesyłając zdjęcie.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Płocka o tę sytuację. Jakie działania zostaną podjęte w celu wyeliminowania tego problemu?

PowiązaneTematy

– Przebudowa ul. Tysiąclecia to bardzo poważne i rozległe przedsięwzięcie – tłumaczy Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – Składa się z kilku etapów rozłożonych w czasie. Przygotowaniem do tej przebudowy jest wykonanie kanalizacji deszczowej w Al. Kobylińskiego (prace już się zakończyły) oraz budowa kolektorów deszczowych w al. Pawła Nowaka (jeszcze trwa). Dzięki tej inwestycji będziemy mogli w tym roku zacząć właściwą przebudowę ul. Tysiąclecia wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej pod ulicą – wyjaśnia.Jak dodaje, dotychczas wykonane prace przy ul. Tysiąclecia, czyli budowa chodnika i drogi rowerowej po północnej stronie drogi wraz z nowym, ledowym oświetleniem, a także przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach Tysiąclecia z Łukasiewicza, Rembielińskiego i Dąbrówki właśnie oraz z ul. Przemysłową, to również pewien etap (już zrealizowany) kompleksowej przebudowy tej ulicy.

– Kałuża, która tworzy się u wylotu z ul. Dąbrówki jest dziś zjawiskiem tymczasowym. Woda gromadzi się tu właśnie z tego powodu, że brakuje jeszcze odprowadzenia do właściwej kanalizacji deszczowej. Tej, o której już wspomniałem. Jej budowa – wraz z przebudową Tysiąclecia – zacznie się w tym roku – informuje Hubert Woźniak.

Inwestycję będą prowadzić Wodociągi Płockie, które zamierzają jeszcze w styczniu ogłosić przetarg na przebudowę ul. Tysiąclecia, natomiast w maju prowadzić już intensywne prace. Te – według wstępnych przewidywań – mają być skończone w grudniu br., natomiast drobne roboty wykończeniowe, jak sadzenie trawy czy malowanie oznakowania poziomego, mogą toczyć się jeszcze wiosną 2020 r. – Ale od jesieni kałuży na ul. Dąbrówki już nie będzie – zapewnia urzędnik.