Czytelnik: Czy ktoś w końcu zajmie się ulicą Graniczną?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nasi czytelnicy alarmują – ulica Graniczna na odcinku od Partner Premium do budynku Cotexu (równoległa do Energi i Hospicjum Płockiego) jest w opłakanym stanie. Dziury na głębokość 20-30 cm przyprawiają o ból głowy kierowców i pieszych. Czytelnik prosi o interwencję.

Podkreślmy, że odcinek ten jest często użytkowany przez mieszkańców naszego miasta. Dojeżdżają tamtędy do Biura Obsługi Klienta w Enerdze, płockiego hospicjum czy firm prywatnych, znajdujących się w tym rejonie.

– Dziury w nawierzchni są coraz większe i zagrażają bezpieczeństwu użytkowników drogi – mówi nasz czytelnik. – To najgorsza droga w mieście – dodaje.

Miasto jednak rozkłada ręce, bo droga należy do osoby prywatnej.

– Ulica Graniczna na tym odcinku nie należy do Gminy-Miasta Płock – mówi Konrad Kozłowski z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta. – Wielokrotnie ten temat był poruszany (także na spotkaniach prezydenta z mieszkańcami osiedla Międzytorze) i wielokrotnie to wyjaśnialiśmy, my, MZD i prezydent – tłumaczy.

Jak się jednak dowiedzieliśmy, nie wszystko jest tak oczywiste. Według naszych informacji, ta część ulicy Granicznej faktycznie należy do znanego, płockiego biznesmena, jednak miasto ma plany jej odkupienia.

– Rozmawiałem na ten temat kilka dni temu z wiceprezydentem Jackiem Terebusem, a także z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg, i usłyszałem, że miasto prowadzi rozmowy w sprawie odkupienia tej drogi, planując wyremontowanie jej pod kątem najpilniejszych potrzeb – powiedział nam Tomasz Korga, prezes zarządu Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego “Hospicjum Płockie” pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej, które swoją siedzibę ma właśnie przy ul. Granicznej. – Liczymy na to bardzo nie tylko my, ale i rodziny chorych, którzy przyjeżdżają do hospicjum – dodał, wyjaśniając, że stan drogi znacznie pogorszył się w trakcie budowy wiaduktu w al. Piłsudskiego, kiedy to służyła jako droga objazdowa.

Z pozyskanych informacji wynika, że transakcja mogłaby dojść do skutku nawet jeszcze wiosną. Czy ta wiadomość potwierdzi się? Zobaczymy wkrótce.

Sylwia Wiśniewska

Podziel się:

1 komentarz

  1. Ulica granicza swoją “drogą” , na Tysiąclecia, Przemysłowej , Chopina i 3-go Maja to przy 40 km/h głowa kierowcy skacze jak dziecko z kijem do piniaty . O drogi na Kombinat nie wspomnę …

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji