Trwają prace drogowe na ulicy Zbożowej. Mieszkańcy tej okolicy interweniują u nas w sprawie nowej nawierzchni obok ich domów.
O sprawie poinformował nas czytelnik. Jak twierdzi, od września trwa remont drogi, biegnącej wzdłuż posiadłości jego oraz sąsiadów. – Na początku prace przebiegały bardzo dynamicznie – relacjonuje mieszkaniec okolicy. – Od kilku dni jednak na budowie nie widać żadnych ruchów, które owocowałyby zakończeniem prac – stwierdził mieszkaniec ulicy Zbożowej. Problem jest tym większy, że remont uniemożliwia wjazd na posesję i parkowanie samochodu, przez co mieszkańcy muszą wspierać się parkingiem przy położonym obok supermarkecie. – To rodzi konflikt, bowiem zarządca sklepu złości się, że brakuje przez to miejsc dla klientów – dodał.
Zapytaliśmy w ratuszu, jak sprawa wygląda z ich punktu widzenia. – Informuję, że roboty na ulicy Zbożowej nie zostały wstrzymane – czytamy w mailu od Konrada Kozłowskiego z działu medialnego ratusza. – Prowadzone obecnie prace w infrastrukturze mają na celu przygotować front robót w branży drogowej, związanej z asfaltowaniem i ułożeniem kostki betonowej na ul. Zbożowej. Wykonawca prac realizuje je sukcesywnie od strony Lidla. Cały czas trwają prace od drugiej strony ulicy, aby szybciej zrealizować inwestycję i ograniczyć czas występowania niedogodności związanych z budową ulicy. Polegają one głównie na utrudnieniach związanych z dojazdem pojazdów wywożących śmieci. Wykonawca prac dokłada starań, aby ułatwić dostęp do kontenerów śmietnikowych – dodał.
Mieszkańcy ulicy, znajdującej się na granicy Podolszyc muszą więc poczekać aż powstanie nowa droga. Prace trwają, jak na razie nie są przewidywane opóźnienia w dotrzymaniu terminu ich wykonania.





















![Hejt boli naprawdę. Młodzież ze Staszica o przemocy słownej [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/staszic_hejt-360x180.jpeg)
![Akademia Wodorowa ORLEN rusza z czwartą edycją [FILM, FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/AkademiaH2_2026-29-360x180.jpg)


![Czy szkoła przygotowuje do życia? Młodzież zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/staszic-360x180.jpeg)







![Książulo w schroniskach i… w Sierpcu [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/ksiazulo_psy-360x180.jpg)





![Pobiegli tropem historii. Bieg „Tropem Wilczym” w Radotkach [FILM, FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/tropem_wilczym2026-360x180.jpeg)




![ORLEN Stadion oficjalnie otwarty. Wiceprezes ORLENU przewidział wynik inauguracyjnego meczu! [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2023/09/stadion-17-360x180.jpg)














