REKLAMA

Czy SMS pomoże Jutrzence?

REKLAMA

W najbliższą sobotę, 2 maja, płocki SMS uda się na mecz do Lublina z tamtejszym AZS UMCS Lublin. Lublinianki, podobnie jak poprzedni przeciwnik SMS-u, którym była Jutrzenka, będą walczyć o przetrwanie. W spotkaniu w Płocku lublinianki pokonały SMS 27:30, a bohaterką tamtego meczu była wychowanka Jutrzenki Płock — Edyta Charzyńska. Jak będzie tym razem?

Mecz z pierwszej rundy był jednostronnym widowiskiem. Zespół Izabeli Puchacz, wzmocniony zawodniczkami MKS-u Lublin, od początku do końca był zdecydowanie lepszy. Takie nazwiska, jak Kozimur, Nocuń, Szarawaga i Syncerz są już znane w Superlidze kobiet i to właśnie one wraz z Edytą Charzyńską zadbały o pewne zwycięstwo UMCS-u w Płocku. Wspominając jeszcze pierwsze starcie tych drużyn warto dodać, że na 27 bramek rzuconych przez podopieczne Marszałka, aż 21 bramek zdobyły dwie zawodniczki — Kwiecińska 10 i Rosiak 11. Jednak od tamtego pojedynku wiele się zmieniło w obu zespołach.

PowiązaneTematy

SMS, po kilku słabszych spotkaniach, powrócił na właściwe tory i gra niemal idealnie, natomiast team z Lublina w drugiej rundzie zdobył tylko 2 punkty i to w meczu z ostatnim w tabeli zespołem. Taki wyczyn to najgorszy wynik w całej I lidze, ponieważ ekipy, które walczą z nimi o utrzymanie, czyli Jutrzenka i Sparta Oborniki, radzą sobie troszkę lepiej. Jutrzenka zdobyła 5 punktów, a Sparta 4. Zawodniczki z Płocka w tym momencie są w dużo lepszej sytuacji od przeciwnika, mają spokojną głowę, ponieważ już za nimi zaliczenia w szkole itp. sprawy. Została tylko matura, do której mają czas by się pouczyć i spokojnie skupić się na treningach.

Pierwsze efekty widzieliśmy w derbowym meczu, w którym esemesiarki pokazały pełnię swoich umiejętności i rozbiły Jutrzenkę 21:37. Jeśli ponownie zespół z naszego miasta będzie grał pewnie i konsekwentnie, to chyba właśnie SMS będzie faworytem. Jednak pamiętamy o tym, że lublinianki potrafią zagrać dobre zawody i sprawić niespodziankę. Mamy nadzieję, że trend wygrywania na wyjeździe w meczach SMS-u z AZS UMCS Lublin zostanie podtrzymany. Jeśli podopieczne Andrzeja Marszałka wygrają to spotkanie, to włączą się jeszcze do walki może nawet o miejsca od trzeciego do piątego, ponieważ tracą do tych miejsc zaledwie 3-4 punkty i kto wie… Może się to uda. Małym atutem SMS-u będzie także brak wcześniej wspomnianych zawodniczek z MKS-u Lublin.

Historia spotkań SMS-u z zespołem z Lublina:

sezon 2014/15
AZS UMCS Lublin – SMS ZPRP Płock 2.05 godzina 12:00?
SMS ZPRP Płock – AZS UMCS Lublin 27:30 (14:20)

sezon 2013/14
SMS ZPRP Płock – AZS UMCS Lublin 23:28 (11:14)
AZS UMCS Lublin – SMS ZPRP Płock 19:28 (9:16).