REKLAMA

Czy płockie zoo zamieni się w spółkę?

REKLAMA

– Dlaczego władze Płocka chcą przekształcić Miejski Ogród Zoologiczny w spółkę? – pyta w swojej interpelacji radny Marek Krysztofiak? Skąd to pytanie? I jaki los czeka płocki ogród zoologiczny?

Według radnego Marka Krysztofiaka (PiS), plany przekształcenia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w miejską spółkę są całkowicie realne. Radny Krysztofiak dowiedział się o tym nieoficjalnie.

– O planach przekształcenia zoo w spółkę dowiedziałem się przypadkiem, od jednego z pracowników ogrodu – wyjaśnił nam radny.

W tej sprawie radny Prawa i Sprawiedliwości złożył 10 lipca br. interpelację, w której pyta, dlaczego władze Płocka chcą przekształcić „wizytówkę miasta”, jaką jest Miejski Ogród Zoologiczny, w spółkę z obcym (podobno 49-procentowym) udziałem?

Płocki Ogród Zoologiczny działa od 1951 roku i jest niewątpliwie jedną z ważniejszych „wizytówek” naszego miasta. Po sprzedaży ogrodu, zewnętrzny podmiot posiadałby aż 49% udziałów, i to on w znacznej mierze decydowałby o jego przyszłości.

Radny w swoim piśmie pyta również o to, czy są już oferenci zainteresowani przejęciem udziałów, a w przyszłości wykupem ogrodu zoologicznego i na jakim etapie są negocjacje w sprawie utworzenia spółki oraz od kiedy jest planowana jej działalność. W interpelacji pojawia się także pytanie o przyszłość pracowników zatrudnionych w zoo.– Czy po przekształceniu w spółkę, będą zagwarantowane prawa pracownicze osób zatrudnionych w MOZ? Proszę o konkretne dane, dotyczące ich warunków zatrudnienia, socjalnych, płacy – na jaki okres jest przewidywany ewentualny pakiet pracowniczy? – pyta w interpelacji radny Krysztofiak.

O wypowiedź na temat przekształcenia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego zapytaliśmy ratusz.

– Informujemy, że w tej sprawie została złożona Interpelacja przez radnego Miasta Płocka Marka Krysztofiaka w dniu 10 lipca 2017 r.  Aktualnie merytoryczna komórka UMP przygotowuje odpowiedź do interpelacji „W/s przekształcenia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Spółkę”. Po przygotowaniu odpowiedzi dla p. radnego M. Krysztofiaka, stanowisko UMP w powyższej sprawie bezzwłocznie zostanie przekazane także do wiadomości redakcji – odpowiedział nam Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami Urzędu Miasta Płocka.

Przypomnijmy, że ratusz na przygotowanie odpowiedzi ma standardowo 14 dni, chyba, że uzasadni, iż wymaga to dłuższego czasu, wtedy termin ten może zostać wydłużony. Teoretycznie więc odpowiedź na to ważne pytanie poznamy 24 lipca.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. KitaNi says:

    Uuuu jak dowiedzieliscie się że mają takie plany to z pewnością jest już po Was. Przykro mi bardzo. Tak było że śp MZOSEM. Choć zapewnienia że „Nie mamy takich planow” a później „gwarantujemy eldorado ” będą sypane jak z rękawa. Na wasze pytania o płace, stanowiska pracy – „to są dywagacje „

  2. nick says:

    Po prostu na spółkę będziemy kupować karmę dla zwierząt. raz sąsiad , raz ja

  3. Paweł says:

    Dlaczego po prostu nie mogą powiedzieć „TAK” lub „NIE” tylko takie formułki dają? Może sami nie wiedzą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU