Czworonożny prezent od prezydenta. Na dodatek z rogami

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niecodzienny i nietypowy prezent, otrzymał płocki ogród zoologiczny od głowy naszego państwa, Bronisława Komorowskiego i jego małżonki. A są to dwa… daniele, które można podziwiać tuż przy wybiegu dla słoni.

Ku radości zwiedzających i płockiego ZOO, dwa nowe ssaki z rodziny jeleniowatych już cieszą się płockim klimatem i nowymi sąsiadami, którymi są słonie.

Daniele to gatunek zwierząt, który pochodzi z krajów śródziemnomorskich i Azji Mniejszej. Ze względu na introdukcję (czyli wprowadzenie obcego gatunku, pochodzącego z innego geograficznie regionu, jako nowego elementu danej biocenozy), spotkać je można także w innych rejonach świata, również w Polsce. Samiec posiada szerokie, łopatowate poroże, które co roku zrzuca. Środowiskiem występowania danieli są rzadkie lasy i ich obrzeża, pola uprawne oraz łąki przy lasach. Żeruje przeważnie w nocy. Pożywienie tych zwierząt stanowią rośliny zielne, młode gałęzie drzew i krzewów, mchy oraz porosty.

Zoo

fot. ZOO Płock

Wiosnę już mamy, ciepłe dni także nadchodzą, zatem wystarczy wybrać się do ZOO i przekonać, jak piękne i dumne są to zwierzęta.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji