REKLAMA

Czwarte dziecko Selmy i Bubiego

REKLAMA

Pierwszy dzień marca był jednocześnie pierwszym dniem życia małej foki szarej. To czwarte dziecko samicy Selmy i samca Bubiego – mieszkańców płockiego ZOO.

Mała foczka przyszła na świat w sobotę 1 marca, na brzegu basenu fok płockiego ZOO. Pokryta jest białym puszystym futerkiem, zwanym lanugo, a jej mama co kilka godzin wychodzi na brzeg i karmi młode swoim bardzo tłustym, pożywnym mlekiem. Teren przy basenie fok został odgrodzony i na razie jest niedostępny dla zwiedzających, gdyż zwierząt w tym czasie nie wolno niepokoić.

– Foki szare karmią swoje dzieci przez okres około trzech tygodni, w czasie którego focze szczenię gromadzi zapasy energii na kolejne tygodnie życia – mówi Magdalena Kowalkowska z płockiego ZOO. – Następnie matka na zawsze opuszcza młode. Zmienia się w tym czasie pokrycie ciała młodej foczki, a po kolejnych ok. dwóch tygodniach wchodzi ona do wody i zaczyna samodzielne życie – dodaje.Foka szara jest jednym z trzech gatunków fok, występujących – coraz rzadziej – w Bałtyku. Jest objęta w Polsce ścisłą ochroną gatunkową, prowadzone są też działania na rzecz odbudowania polskiej populacji fok szarych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU