REKLAMA

Część lotniska sprzedana. Kto kupił?

REKLAMA

Zakończył się już przetarg na sprzedaży gruntów inwestycyjnych, zlokalizowanych na terenie płockiego lotniska. – Nabywcą ponad 19 ha terenów gminnych terenów lotniska sportowego został CNH Industrial Polska. Otwiera się perspektywa utworzenia 350 miejsc pracy – informuje zespół medialny ratusza.

PowiązaneTematy

Sprzedaż terenu, w formie pisemnego, nieograniczonego przetargu, odbył się 23 kwietnia br. w Urzędzie Miasta. Do sprzedaży zostały przeznaczone trzy działki o łącznej powierzchni 19,1515 ha, stanowiące fragment lotniska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Jak tłumaczy Hubert Woźniak z zespołu medialnego ratusza, wcześniej zmieniony został układ pasów startowych lotniska, dzięki czemu tereny te zostały uwolnione i ich sprzedaż stała się możliwa. Nieruchomość miała też przygotowaną decyzję o warunkach zabudowy, która zezwala m.in. na realizację przemysłowej hali montażowo-magazynowo-produkcyjnej.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 7,43 mln zł netto, Urząd Miasta postawił też warunek, że jeśli inwestor w ciągu dwóch lat od podpisania aktu notarialnego sprzedaży terenów nie uzyska pozwolenia na budowę hali przemysłowej lub w ciągu czterech lat od tego momentu nie uzyska pozwolenia na jej użytkowanie, to miasto ma prawo odkupić nieruchomość.Do dnia przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, która spełniała warunki przetargu, złożona przez CNH Industrial Polska. Firma kupiła teren lotniska za 8,101 mln zł netto (9.964.230 zł brutto). Według planów, CNH na tym terenie m.in. postawić budynek – halę przemysłową, centrum wizytacyjne dla klientów, tor testowy oraz obszar składowania gotowych produktów.

Miasto planuje już sprzedaż kolejnych terenów inwestycyjnych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Irlandia says:

  Otwiera się perspektywa… Pierdzielą w tym ratuszu jak połamani. Już wyprzedają się za bezcen a na plakatach widać sponsorów miejskich imprez. Ostatnio kupiec terenów sie pojawił – Majunie sponsoruje. Ach te przypadki.

 2. pracownik says:

  Współczuje przyszłym pracownikom… Orzynanie przez pośredników z połowy pieniędzy, dodatkowo umowa o pracę na 2 tygodnie. Wielkie CNH a taki syf. Jak jesteś przez pośrednika to się nawet odezwać nie możesz bo zaraz po robocie będziesz miał. Człowiek nie ważny, ważna norma i jeszcze więcej

 3. Spawacz z CNH says:

  350osób ale nie napisali, że przez agencję pracy będą przyjmować ZŁODZIEJE!!!
  Była plotka że ma powstać linia montażowa ciągników a tam tylko kolejne miejsce do składowania złomów bo przed halą już się nie mieszczą :)

 4. pracownik cnh says:

  Z tego co gali na szatni to byli chinczycy i cnh podpisalo kontrakt na budowe ciezkich maszyn zbrojnych i maja byc produkowane dwa modele ciezkozbrojnych ciezarowek iveco jedne na gasienicach jedne na kolach i podstawowe wersje samochodów ładunkowych do przewozu materiałów niebezpiecznych.

 5. j.w. says:

  Nie ma analiz, wizji ani planu funkcjonowania oraz ukształtowania miasta, a sprzedaje się grunty prowadząc chaotyczną urbanizację. Amatorszczyzna na szeroką skalę, która niesie wielkie problemy !!!

 6. Martin says:

  Czytam i niewierze. 350osob znajdzie prace, a na dzien 30czerwca 2015 w Case NewHolland zostanie zwolnionych 500 osób. Jestem pracownikiem tego zakładu.

 7. India says:

  Sukces, że hej.
  Proponuje policzyć cenę za metr…
  W GW prezydent już sprzedaje grunty od strony północnej lotniska.
  Kiedy sprzeda środek??
  A prezes -dyrektor- szef techniczny Aeroklubu zachwycony.. w końcu za coś mu płacą.
  Szkoda tylko Aeroklubu, ale członkowie mają to za czym głosowali. To jest demokracja.
  Ps: Ciekawe ilu mają członków z Płocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU