REKLAMA

Możliwe utrudnienia na ul. Kazimierza Wielkiego

REKLAMA

Oficjalnie przekazano już plac budowy na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego w Płocku. Od środy, 6 maja, rozpoczną się prace związane z tą inwestycją. Ze względu na duży zakres robót, prace zostaną podzielone na etapy. Zakończenie prac zaplanowano na koniec listopada br.

PowiązaneTematy

W pierwszym etapie przewidziane są roboty na odcinku od skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Jasną, do skrzyżowania z ul. Dobrzyńską. Na czas prac zamknięta zostanie pełna szerokość odcinka ulicy. Rozpoczęcie prac nastąpi od wprowadzenia czasowej organizacji ruchu, frezowania nawierzchni asfaltowej i prac rozbiórkowych. Następnie zostanie wybudowana infrastruktura podziemna oraz ulica wraz z zjazdami, chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Według założeń, prace na tym odcinku drogi potrwają do lipca br.

Realizacja drugiego etapu obejmować będzie odcinek od skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Nowowiejskiego, do skrzyżowania z ul. Okrzei. Prace na tym etapie mają zostać zrealizowane w terminie od końca czerwca do początku września. Zakres prac na tym odcinku będzie taki sam jak w pierwszym etapie robót, z tą różnicą, że na tym odcinku nie zostanie wybudowana ścieżka rowerowa.

Trzeci i czwarty etap prac zaplanowano na odcinku od skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z ulicą Dobrzyńską, do skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego. Etap ten rozpocznie się w połowie sierpnia, a zakończy w październiku. Zakres robót w tych etapach będzie wyglądał tak samo, jak w pierwszym etapie prac.Ostatni miesiąc zaplanowanej inwestycji pozostawiono na prace porządkowe i odbiory końcowe.

W związku z dużym zakresem prac związanych z budową infrastruktury podziemnej, ul. Kazimierza Wielkiego zostanie zamknięta na całej szerokości na poszczególnych odcinkach (etapach). Przewidziano jedynie ruch lokalny dla mieszkańców, zapewniając im dojazd do swoich posesji, natomiast dla innych użytkowników zostaną wyznaczone objazdy.

Całkowity koszt wykonania przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego wynosi 6,5 mln zł (brutto). Przebudowa w połowie zostanie sfinansowana ze środków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

W imieniu Gminy-Miasta Płock inwestycję realizują Miejski Zarząd Dróg i Wodociągi Płockie. Roboty realizuje konsorcjum wykonawców firma „Molewski” Sp. z o.o. z Włocławka oraz firma „Invest Development” Sp. z o.o. z Chodeczy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU