Czas wygonić zimę. Korowód z Marzannami przejdzie przez ulice Płocka

REKLAMA

Kto bawił się w topienie Marzanny? Nie dosyć, że jest to świetna zabawa, to na dodatek „wygania” ona zimę. A marzec jest miesiącem, w którym najwyższy czas, aby najzimniejsza pora roku odeszła, a przyszła, z całym swoim urokiem, ciepła wiosna.

Za kilka dni zacznie się astronomiczna wiosna i, choć zima tego roku nie dała nam się mocno odczuć, w Spółdzielczym Domu Kultury ponownie odbędzie się radosny konkurs „Do widzenia zimo”. 20 marca (piątek) o godzinie 10, przed Szkołą Podstawową nr 16 spotkają się wszyscy, którzy zgłosili swój udział w imprezie. Będzie to kolorowy korowód ekologicznych Marzann, który przejdzie ulicami Płocka przed siedzibę SDK, aby tam przywitać wiosnę konkursami i świetną zabawą. Do udziału w zabawie Spółdzielczy Dom Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, zaprosił dzieci z klas I, II i III.

PowiązaneTematy

Jak zachęcają organizatorzy w zaproszeniu: – Spotkajmy się, aby powitać panią wiosnę, wziąć udział w wiosennych konkursach, miło spędzić czas w gronie rówieśników, pogonić zimowe smutki i pomalować buzię.

Korowód zapowiada się nietypowo i kolorowo, bo każda klasa, która weźmie udział w zabawie ma wyróżniać się strojem – będzie on jednolity i w niepowtarzalnych barwach, z wiosennymi dodatkami, takimi jak kapelusze czy kwiaty. Klasa, która będzie uczestniczyła w zabawie ma wykonać, dość dużą Marzannę, bo od 1 metra do 2. Wszystkie kukły będą wykonane z ekologicznych materiałów, tj. papieru, materiału czy drewna z niewielkim użyciem kleju, sznurka albo taśmy. Najpiękniejsza Marzanna zostanie nagrodzona, a wiosna… godnie przywitana.

PetroNews jest patronem medialnym imprezy.