Co szykuje Płocka Orkiestra Symfoniczna na nowy sezon?

REKLAMA

Płocka Orkiestra Symfoniczna już niebawem rozpoczyna swój kolejny sezon artystyczny, podczas którego usłyszymy i zobaczymy takie osobistości jak Krzesimir Dębski, Damian Aleksander czy Klara Gronet.

Kolejny sezon Płockiej Orkiestry Symfonicznej zapowiada się naprawdę bardzo imponująco. Płockich muzyków usłyszymy wraz z gwiazdami światowego formatu. Jak wygląda repertuar POS?

PowiązaneTematy

Inauguracja 41. sezonu artystycznego

Już 15 września o godz. 19 w sali koncertowej Płockiej Szkoły Muzycznej przy ul. Kolegialnej 23 odbędzie się inauguracja 41. sezonu artystycznego.

W Płockiej Orkiestrze Symfonicznej nie ma koncertów bardziej i mniej ważnych. Z pewnością są jednak takie, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem publiczności. Inauguracja sezonu artystycznego bezsprzecznie zalicza się do tej grupy.

Andrei Korobeinikov

Zgodnie z kilkuletnim już zwyczajem – pierwsze dźwięki 41. Sezonu Artystycznego Płockiej Orkiestry Symfonicznej należeć będą do klasyki. Tym razem zabrzmi Uwertura – Fantazja ,,Romeo i Julia” Piotra Czajkowskiego. Specjalnym gościem uroczystego koncertu inauguracyjnego będzie rosyjski pianista Andrei Korobeinikov, laureat wielu prestiżowych nagród na arenie międzynarodowej. W opinii wielu krytyków jest jednym z najbardziej fascynujących pianistów. Artysta wykona Koncert fortepianowy fis-moll op. 20 Aleksandra Skriabina – jedno z najważniejszych dzieł tego kompozytora. Zabrzmi również popularna VIII Symfonia G-dur Antoniego Dvoraka w wykonaniu płockich muzyków pod batutą Vladimira Kiradjieva.

Wykonawcy:
Andrei Korobeinikov – fortepian
Vladimir Kiradjiev – dyrygent
Płocka Orkiestra Symfoniczna

Program:
P. Czajkowski – Uwertura-fantazja „Romeo i Julia”
A. Skriabin – Koncert fortepianowy fis-moll op. 20
A. Dvořák – VIII Symfonia G-dur op. 88

Bilety w cenie 30 zł do nabycia od 28 sierpnia 2017.

O sole Mio

29 września o godz. 19 w sali koncertowej Płockiej Szkoły Muzycznej przy ul. Kolegialnej 23 odbędzie się Koncert w Stylu Włoskim „O sole Mio”.

Piotr Rafałko

– Na koncert w stylu włoskim zapraszają Gwiazdy polskich scen operowych i operetkowych, gwarantując dobrą zabawę oraz chwile prawdziwych uniesień i wzruszeń. Podczas koncertu w stylu włoskim „O sole mio” usłyszeć będzie można najpopularniejsze i ponadczasowe arie, duety oraz włoskie pieśni z kanonu muzyki operowej i operetkowej, a także pełne południowego temperamentu piosenki neapolitańskie, na które publiczność zawsze z niecierpliwością oczekuje. Piękne głosy i gra aktorska oraz wspaniała oprawa kostiumowa, stworzą charakter „show”, łącząc w sobie dwa pozornie odległe bieguny muzyczne – klasykę i rozrywkę – zapewniają organizatorzy.

Renata Drozd

Wykonawcy:
Małgorzata Długosz – sopran
Renata Drozd – sopran
Piotr Rafałko – tenor
Ryszard Wróblewski – tenor
Elżbieta Tomala-Nocuń – dyrygent
Anna Barańska-Wróblewska – konferansjer / reżyser
Płocka Orkiestra Symfoniczna

Anna Barańska-Wróblewska

Program:
Najpopularniejsze i ponadczasowe arie, duety oraz włoskie pieśni z kanonu muzyki operowej i operetkowej, a także pełne południowego temperamentu piosenki neapolitańskie.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia od 11 września 2017.

Piotr Nalepa Brekaut Tour Symfonicznie

27 października o godz. 19 w sali koncertowej Płockiej Szkoły Muzycznej przy ul. Kolegialnej 23 odbędzie się PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR SYMFONICZNIE

Piotr Nalepa

Wykonawcy:
Piotr Nalepa – gitara
Robert Lubera – gitara, śpiew
Żaneta Lubera – śpiew
Wojtek Famielec – gitara basowa
Michał Jurkiewicz – organy hummonda
Józef Rusinowski – perkusja
Wiesław Pieregorólka – dyrygent
Płocka Orkiestra Symfoniczna

Program:
Kultowe utwory zespołu Breakout, w niezwykłych, symfonicznych aranżacjach Michała Jurkiewicza, tj.:, „Co stało się kwiatom”, „Gdybyś kochał hej!”.

Bilety w cenie 45 zł do nabycia od 9 października 2017.

PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR SYMFONICZNIE to projekt upamiętniający Tadeusza Nalepę – z okazji 10. rocznicy śmierci artysty. Po raz pierwszy w historii utwory legendarnego Breakoutu zabrzmią symfonicznie. Na estradzie wystąpi między innymi syn Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej – Piotr Nalepa, natomiast na podium dyrygenckim stanie Wiesław Pieregorólka. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane kultowe utwory zespołu Breakout, w niezwykłych, symfonicznych aranżacjach, skomponowanych specjalnie na tę okazję przez Michała Jurkiewicza dla zespołu koncertowego oraz orkiestry. Usłyszeć będzie można m.in. takie przeboje jak: „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Pomaluj moje sny”, „Co stało się kwiatom”, „Gdybyś kochał hej!”.

Dębski Krzesimir fot. D. Rudzki

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada o godz. 19 w sali koncertowej Płockiej Szkoły Muzycznej przy ul. Kolegialnej 23 odbędzie się NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Wykonawcy
Anna Jurksztowicz – śpiew
Krzesimir Dębski – skrzypce, fortepian, dyrygent
Płocka Orkiestra Symfoniczna

Program
Koncert autorski muzyki Krzesimira Dębskiego, na który złoży się muzyka do filmów: „Ogniem i mieczem”, „W pustyni i w puszczy”, „Polski koń sportowy”, „Syberiada polska”.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia od 23 października 2017.
Polska muzyka filmowa w wykonaniu orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego to propozycja na 11 listopada. Na program koncertu składają się kompozycje Krzesimira Dębskiego – pieśni i piosenki wśród nich znane przeboje, jak „Dumka na dwa serca”, a także piosenki z filmów i seriali, które wykona Anna Jurksztowicz.

Klara Gronet

Wielcy Romantycy

24 listopada  o godz. 19 w sali koncertowej Płockiej Szkoły Muzycznej przy ul. Kolegialnej 23 odbędzie się  WIELCY ROMANTYCY.

Wykonawcy
Klara Gronet – skrzypce
Paweł Przytocki – dyrygent
Płocka Orkiestra Symfoniczna

Program
G. Rossini – Uwertura „La Cenerentola” („Kopciuszek”)
K. Lipiński – Wariacje na temat opery Gioacchino Rossiniego „La Cenerentola” („Kopciuszek”) op. 11
F. Mendelssohn-Bartholdy – III Symfonia a-moll op. 56 „Szkocka”.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia od 6 listopada 2017.

24 listopada na koncercie pt: „Wielcy romantycy” wystąpi skrzypaczka Klara Gronet, laureatka wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych. W programie G. Rossini – Uwertura „La Cenerentola” , K. Lipiński – Wariacje na temat opery Gioacchino Rossiniego „La Cenerentola” op. 11 oraz F. Mendelssohn-Bartholdy – III Symfonia a – moll op. 56 „Szkocka”. Orkiestrę poprowadzi Paweł Przytocki, który wielokrotnie występował z Płocką Orkiestrą symfoniczną.

Damian Aleksander

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki

15 grudnia o godz. 19 w sali koncertowej Płockiej Szkoły Muzycznej przy ul. Kolegialnej 23 odbędzie się koncert NAJPIĘKNIEJSZE KOLĘDY I PASTORAŁKI.

Wykonawcy
Edyta Krzemień – wokal
Damian Aleksander – wokal
Tomasz Filipczak – dyrygent
Płocka Orkiestra Symfoniczna

Program
Polskie kolędy i pastorałki m.in.: „Bóg się Rodzi”, „Cicha Noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Mizerna Cicha”, „Wrócę znów w te święta”, „Mario czy już wiesz?”.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia od 23 października 2017.

– To wydarzenie dla płocczan jest niesamowitym wprowadzeniem w najpiękniejszy czas dla nas katolików, jakim jest Boże Narodzenie. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonają soliści Teatru Roma: Edyta Krzemień i Damian Aleksander wraz z Płocką Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Tomasza Filipczaka – informują organizatorzy.

Na wszystkie koncerty w ramach repertuaru od września do grudnia 2017 dostępne są karnety, które gwarantują stałe miejsce na widowni, a także niższą cenę w stosunku do pojedynczych biletów. Sprzedaż karnetów rozpoczyna się od 4 września w kasie biletowej POS. Ilość karnetów ograniczona. Więcej informacji na stronie www.orkiestraplock.pl. Zapraszamy!