REKLAMA

Przyjdź, baw się i zapytaj

REKLAMA

Dni Płockich Inicjatyw Pozarządowych w tym roku odbędą się pod hasłem „Na sportowo jest wesoło”. Tego dnia w Miasteczku Organizacji Pozarządowych będzie można spotkać się z przedstawicielami działających w Płocku organizacji pozarządowych i dowiedzieć się o prowadzonej przez nich działalności, a także wziąć udział w zabawie.

PowiązaneTematy

„Na sportowo jest wesoło” – to hasło tegorocznej edycji Dnia Płockich Inicjatyw Pozarządowych, który będzie połączony z jubileuszem 25-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Płock.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 września 2017 r. w godzinach 10-18 na Starym Rynku. Tego dnia w Miasteczku Organizacji Pozarządowych będzie można spotkać się z przedstawicielami działających w Płocku organizacji pozarządowych i dowiedzieć się o prowadzonej przez nich działalności.

Na placu przed ratuszem będą zorganizowane strefy tematyczne:
Strefa Sportu i Rekreacji – pokaz zajęć w zakresie piłki nożnej, walk rycerskich, pokaz walki wręcz, możliwość obejrzenia łodzi i skutera ratownictwa wodnego.
Coś dla zdrowia – w tej strefie m.in. będzie można nauczyć się pierwszej pomocy, dokonać pomiaru ciśnienia, zmierzyć poziom cukru, jak również spróbować dań wegańskich.
Z ducha artystycznego – pokazy tańca średniowiecznego, występ orkiestry dętej, bicie kopii monety – trzeciaka Siemowita IV.
– W strefie dla dużego i małego odbędą się liczne konkursy i zabawy manualne oraz edukacyjne dla dzieci i starszych.

Na scenie artystycznej organizacji pozarządowych wystąpią między innymi chór Vox Maiorum i Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Trzecia Młodość, grupy taneczne Old Country i Tańce Polskie.