REKLAMA

Ruszają bezpłatne treningi taekwondo!

REKLAMA

Interesują cię sporty walki? Chcesz zgłębić technikę taekwondo? A może twoje dziecko chciałoby nauczyć się podstaw tej dyscypliny? Właśnie ruszają bezpłatne treningi taekwondo olimpijskiego, prowadzone przez licencjonowanego instruktora.

Zbliża się jesień, a więc dobry moment, aby pomyśleć nad rekreacyjną formą spędzania wolnego czasu. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci, które najczęściej po powrocie ze szkoły od razu uruchamiają komputer. To właśnie z myślą o nich powstała alternatywa, która pozwala oderwać je od szklanego ekranu.

PowiązaneTematy

– Treningi taekwondo olimpijskiego prowadzone będą w dwóch grupach: dzieci oraz młodzież i dorośli. Zajęcia dla dzieci mają przybrać formę rekreacji ruchowej. Najmłodsi będą mieli możliwość zgłębienia podstaw tej sztuki walki, rozwijania sprawności fizycznej, rozładowania energii, a przede wszystkim nauczenia się w tym sporcie szacunku do innych. Główny nacisk będzie nałożony na dobrą i bezpieczną zabawę, która zagwarantuje dzieciom aktywnie spędzony czas wolny – informuje Piotr Maślanka.

W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2005-2009, oraz młodzież i dorośli. Treningi dla dzieci będą odbywać się we wtorki i środy od godziny 18 do 19 w sali klubu osiedla „Łukasiewicza” w budynku PSML, ul. Łukasiewicza 28, lub we wtorki i czwartki od godziny 19 do 20 w sali sportów walki Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, ul. Kilińskiego 12, budynek H.

Zajęcia dla młodzieży oraz dorosłych będą przebiegały nieco inaczej – pozwolą dokładniej zgłębić tajniki tego sportu i poznać jego technikę. Uważa się, że taekwondo olimpijskie jest jedną z najbardziej rozwiniętych na świecie sztuk walki, jeśli chodzi o wykorzystanie technik nożnych. Ćwiczący będą mieli możliwość zdobycia kolejnych stopni wtajemniczenia, osiągania sukcesów oraz udziału w zawodach sportowych. Treningi dla młodzieży i dorosłych będą odbywały się w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 20 do 21.30, również w Sali sportów walki szkoły SWPW przy ul Kilińskiego 12.

Każdy z uczestników może liczyć na profesjonalny instruktaż i opiekę. Zajęcia poprowadzi mgr Piotr Maślanka – jedyny w Płocku licencjonowany instruktor taekwondo z państwowymi uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Szczegółowe informacje można uzyskać, kontaktując się bezpośrednio z trenerem pod nr tel. 601-437-068.