Co stało się przy Armii Krajowej? “Oblano drzwi substancją…”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

12 czerwca z bloku przy al. Armii Krajowej 78 w Płocku ewakuowano mieszkańców. Przyczyną tego był dziwny i nieprzyjemny zapach wydobywający się z klatki schodowej. Strażakom dopiero późno w nocy udało się zlokalizować źródło. 

Kilka godzin spędzili mieszkańcy bloku przy al. Armii Krajowej w Płocku poza swoimi lokalami. – Dostaliśmy zgłoszenie o niezidentyfikowanym, nieprzyjemnym zapachu na klatce schodowej w bloku przy al. Armii Krajowej 78 – tłumaczył nam w poniedziałek wieczorem Edward Mysera, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejsce wysłano straż pożarną, w tym grupę chemiczną. Przyrządy wykazały duże stężenia amoniaku na klatce schodowej, w związku z czym podjęto decyzję o ewakuacji lokatorów. Kilka godzin spędzili w autobusach, które podstawiono przy bloku.

Pomimo przewietrzenia klatki schodowej i sprawdzenia wszystkich pomieszczeń, które przylegają do klatek, długo nie udawało się zlokalizować źródła amoniaku. Dopiero przed północą mieszkańcy mogli wrócić do domu.

– W mieszkaniach nic nie wykryto, natomiast prawdopodobnie drzwi oblano drażniącą substancją – tłumaczy Jarosław Ostrowski z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Strażacy usunęli jeszcze wczoraj tę substancję i mieszkańcy mogli spędzić noc w domach – wyjaśnia.

Jak się dowiedzieliśmy, będzie prowadzone dochodzenie w tej sprawie.

Aktualizacja

Czytelnik poinformował nas, że w jednym z mieszkań, którego drzwi zostały oblane, mieści się agencja towarzyska. Policja tego jednak nie potwierdza. Skontaktowała się również z nami właścicielka jednego z mieszkań, absolutnie zaprzeczając tej informacji. Wygląda na to, że ktoś zrobił sobie okrutny żart.

Dziwny zapach przy Armii Krajowej. Mieszkańców ewakuowano

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji