Dziwny zapach przy Armii Krajowej. Mieszkańców ewakuowano

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wieczorem nasi czytelnicy poinformowali nas o ewakuacji części bloku przy al. Armii Krajowej 78. Przyczyną był dziwny zapach na klatce, podejrzewano nawet, że w którymś z mieszkań znajduje się ciało. Mieszkańcy musieli opuścić lokale.

– Ewakuacja przy al. Armii Krajowej – napisał do nas czytelnik. – Na chwilę obecną zezwalają wejść nam pojedynczo w asyście strażaka, w celu zabrania ubrań. Wykryto drażniącą substancję. Źródło teoretycznie jest zlokalizowane, ale są to informacje niepotwierdzone – relacjonował mieszkaniec bloku przy al. Armii Krajowej 78.

– Dostaliśmy zgłoszenie o niezidentyfikowanym, nieprzyjemnym zapachu na klatce schodowej w bloku przy al. Armii Krajowej 78 – mówi Edward Mysera, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej. – W związku z powyższym na miejsce zadysponowano samochody Państwowej Straży Pożarnej, w tym grupę chemiczną, ponieważ przyrządy wykazały duże stężenia amoniaku na klatce schodowej. Dowódca akcji podjął decyzję o ewakuowaniu osób, których mieszkania znajdują się w tej klatce schodowej – wyjaśnia rzecznik.

Przed blokiem podstawiono autobusy, tak, żeby ewakuowane osoby miały gdzie przebywać na czas akcji. Strażacy nadal szukają źródła zapachu. Klatka została przewietrzona, wszystkie mieszkania zostały opuszczone, sprawdzono wszystkie pomieszczenia, które przylegały do klatek. Jednak nadal nie wiadomo co było źródłem zapachu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji