Ciuchcią przez Płock. W weekendy

REKLAMA

Jak poinformował Urząd Miasta Płocka, od 1 maja ponownie wyruszy w trasę Ciuchcia Tumska. Płocczanie i turyści pojadą nią w piątki, soboty, niedziele oraz święta do końca sierpnia. Ale uwaga, przez pierwsze dni, od 1 do 4 maja, kursy będą odbywały się codziennie.

Ciuchcia Tumska wpisała się już w stały wykaz atrakcji turystycznych Płocka. Dwa wagoniki mogą pomieścić do 40 osób, które pojadą taką samą trasą, jak w ubiegłych latach. Przystanek początkowy i końcowy znajduje się na parkingu przy ul. Warszawskiej, nieopodal Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Trasa przejazdu to: ulica Warszawska – Plac Dąbrowskiego – Kościuszki – Plac Narutowicza – Teatralna – Małachowskiego – Stary Rynek – Grodzka (przystanek) – Plac Narutowicza – Mostowa – Rybaki (przystanek przy molo) – Sobótka (przystanek) – Kazimierza Wielkiego – Stary Rynek (przystanek przy Domu Darmstadt) – Małachowskiego – Teatralna – Plac Narutowicza – Kościuszki – Warszawska.

PowiązaneTematy

Od piątku do niedzieli ciuchcia będzie jeździła sześć razy dziennie, co półtorej godziny – o godz. 11, 12.30, 14, 15.30, 17 i 18.30. Jedynie 3 maja, ze względu na uroczystości, nie będzie pierwszego kursu o godz. 11.

Podróż całą trasą trwa około siedemdziesięciu minut. W trakcie podróży można posłuchać informacji o atrakcjach turystycznych Płocka. Koszt jednorazowego biletu to 6 złotych.

Ratusz zapowiada, że jeśli atrakcja spotka się z dużym zainteresowaniem, to ciuchcia pojeździ do końca września.