REKLAMA

Chodzili i przypominali o bezpieczeństwie

REKLAMA

Płoccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi i uczniami płockiego PUL prowadzili działania profilaktyczne przed Wielkanocą. Celem działań było przypomnienie mieszkańcom Płocka podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Czas przygotowań świątecznych to okres, w którym pochłonięci sprawami związanymi z zakupami i innymi przygotowaniami, zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Płoccy policjanci w ramach profilaktyki prowadzą przed każdymi świętami działania, których celem jest przypomnienie właśnie o tych zasadach mieszkańcom naszego miasta.

PowiązaneTematy

– Do współpracy w tych działaniach płocka policja zaprosiła Straż Miejską w Płocku oraz uczniów z PUL Płock. Nietypowe patrole złożone z dzielnicowego, strażnika miejskiego oraz uczniów PUL pojawiły się w rejonie największych centrów handlowych, gdzie rozdawali ulotki oraz prowadzili rozmowy z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa w czasie świąt – relacjonuje rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Ulotki stanowiły swego rodzaju „pigułkę” informacyjną na temat właściwych zachowań w czasie przygotowań świątecznych oraz podczas samych świąt. Zachowując zasady, które są przypominane w ulotkach, minimalizuje się ryzyko stania się ofiarą przestępstwa.