REKLAMA

Chcecie przenocować w zoo? Już niedługo ZooNoooc!

REKLAMA

4. edycja Zoonooocy w płockim ogrodzie zoologicznym zbliża się wielkimi krokami Już 1 lipca znów będzie można przenocować przy akompaniamencie ryczącego lwa i odgłosów innych dzikich zwierząt.

Szykujcie namioty, latarki, maty i śpiwory! Najdziksza noc w roku już za dwa tygodnie. – W nocy z 1 na 2 lipca, w godzinach 19-9 przekonamy się „Co piszczy nie tylko w trawie” – mówi Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo.

Od piątku, 17 czerwca, ze strony zoo.plock.pl będziecie mogli pobrać formularz rejestracyjny, dzięki któremu pierwsze 999 osób będzie mogło uczestniczyć w 4. edycji ZooNooocy.

Przy okazji, będzie można zobaczyć nowości w płockim zoo – młode słoniątka, pantery śnieżne i tygrysy syberyjskie, renifery czy karaczany madagaskaskie. Wejście na teren zoo 1 lipca br. w godzinach: 19-21 będzie możliwe na podstawie dokonanej rezerwacji on-line, zakupu biletu, wypełnionego i wydrukowanego formularza oraz okazania dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona, warto więc wcześniej zapewnić sobie uczestnictwo. Wystarczy wejść na stronę zoo.plock.pl, zarejestrować się, pobrać i wypełnić formularz oraz kupić bilet on-line lub w kasach zoo.

Jeśli nie będzie wyczerpany limit 999 miejsc, będą wpuszczane również osoby, które nie dokonały wcześniejszej rezerwacji on-line. Osoby te będą mogły wypełnić formularz ręcznie od godz. 21 przy wejściu do ogrodu zoologicznego.

Bilety w cenie 14 zł – normalny i 8 zł – ulgowy, będą do nabycia w kasie biletowej zoo podczas wejścia na wydarzenie lub wcześniej, przez Internet na stronie: zoo.plock.pl. Dzieci do 3. roku życia wchodzą bezpłatnie.Uwaga! Zakup biletu na ZOONOOOC przez Internet – musi być poprzedzony rezerwacją miejsca i wypełnieniem formularza. Bilety zachowują ważność do zwiedzania ZOO w dniu 2 lipca 2016 r. do godz. 19. Osoby do lat 18 muszą obowiązkowo znajdować się pod opieką i nadzorem rodziców lub innych osób dorosłych jako opiekunów prawnych. Od godz. 24 obowiązuje cisza nocna!

Dla uczestników ZOONOOOCY zorganizowane zostaną konkursy, w których nagrodami będzie m.in. możliwość uczestniczenia w porannym przygotowaniu pożywienia dla zwierząt: napełnieniu pokarmem zabawek dla słoni na ich wybiegu, karmieniu fok, pingwinów oraz nagrody rzeczowe.

Program ZOONOOOCY:

Prowadzenie: Michał T. Łukasiewicz – Pomysłodawca ZooNooocy i Krzysztof Kelman – Dyrektor płockiego ZOO

1 lipca
19.00 – 21.00 – Rejestracja uczestników (konieczny wydrukowany formularz zgłoszeniowy + dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem). Zakup biletu będzie możliwy w kasie biletowej ZOO podczas wejścia na wydarzenie lub wcześniej przez internet na stronie: www.zoo.plock.pl
19.00-22.00 – Zwiedzanie ZOO – opiekunowie zwierząt będą opowiadać o swoich podopiecznych przy wybranych ekspozycjach
– pokaz zwierząt terrarystycznych – Pawilon Herpetarium
– owadzi BioBitz – warsztaty z rozpoznawania owadów nocnych – Entomolodzy Wydziału Biologii z Uniwersytetu Warszawskiego
– najmłodsi uczestnicy ZOOONOOOCY aż do zmierzchu będą mogli bezpłatnie korzystać z Parku Linowego ZOOLANDIA.
21.00 – 22.00 – Wpuszczanie niezarejestrowanych wcześniej osób (w przypadku nie wyczerpania limitu 999 miejsc)
22.00 – Zamknięcie bramy wejściowej
22.00 – Powitanie uczestników – plac „przy grzybku”
22.10 – Przeprowadzenie konkursów – plac „przy grzybku”:
– Konkurs „Gatunki zagrożone wyginięciem”
– Konkurs „Zgadnij kim jestem?”
– Konkurs „Owadzi świat” – entomolodzy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
23.00 – FIRESHOW – grupa Jo Art Show
23.15 – Dla tych co spać nie mogą… Prezentacja slajdów podróżniczych: „MISIONES – POLSKA DŻUNGLA W ARGENTYNIE” – Michał T. Łukasiewicz
23.15 – ognisko
24.00 – 6.00 – Cisza nocna, rozpoznawanie głosów zwierząt

2 lipca
6.00 – Wesoła pobudka z Płocką Akademią Ruchu
6.30 – Losowanie osób, które będą uczestniczyć w karmieniach.
7.00-8.30 – Pora karmienia zwierząt:
– 7.00 – 7.20 – pingwiny
– 7.20 – 7.40 – foki
– 7.40 – 8.00 – słonie
– 8.00 – 8.20 – przygotowanie posiłku dla małpek w kuchni zwierzęcej (tylko dla wylosowanych osób)
8.30 – Zakończenie ZOONOOOCY.

Uczestnicy imprezy mogą przebywać na terenie ZOO w dniu 2 lipca do godz. 19. Organizatorzy przypominają o konieczności pozostawieniu po sobie porządku – następnego dnia ZOO jest czynne dla zwiedzających od godz. 9.

Regulamin akcji dostępny jest na stronie zoo.plock.pl. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU