REKLAMA

Całoroczne boisko dla dzieci w Budżecie Obywatelskim

REKLAMA

Lada moment zaczyna się głosowanie na projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Jednym z najbardziej nagłośnionych i – jak się wydaje – popieranych pomysłów jest budowa krytego boiska dla dzieci i młodzieży, autorstwa Piotra Gryszpanowicza.

PowiązaneTematy

Pomysł na taką halę zaistniał jeszcze w maju br., zaraz po zakończeniu pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego. – Sprawa jest bardzo prosta – mówi Piotr Gryszpanowicz. – Przez ile miesięcy w ciągu roku można w Polsce pograć na boisku trawiastym? Około sześciu? I to pod warunkiem, że pogoda dopisuje. Z badań wynika, iż w ciągu ok. 1/3 tego czasu pada deszcz. W pozostałe dni albo zapominamy o grze albo idziemy na halę. Jak każdy piłkarz jednak wie, hala to nie to samo – tłumaczy. To właśnie dlatego narodził się pomysł budowy dwóch, przylegających do siebie boisk, których przewaga nad orlikiem polega na tym, że zostaną przykryte specjalnym balonem – halą pneumatyczną. Dzięki temu dzieci i młodzież będą skorzystają z bezpłatnej gry w piłkę nożną przez cały rok. Podobnego obiektu nie ma w promieniu ok. 100 km.

Dodatkowo, obok krytych boisk ma powstać super nowoczesny, nowy obiekt, w którym znajdą się pokoje dla trenerów oraz nowe szatnie. Piotr Gryszpanowicz planuje, że kompleks sportowy będzie zawierał w sobie również siłownię, z której dzieci i młodzież będą mogły korzystać bezpłatnie. Ma to być element dopełniający pełen cykl szkolenia.Szacunkowy koszt projektu, według wstępnych wyliczeń ratusza to 3.549.412,41 zł, ale możliwa jest również komercyjna działalność boisk. Od godz. 6 do 20 hala ma być za darmo dostępna dla dzieci, natomiast w pozostałym czasie (zakładany do wyliczeń to 2,5 godziny) hala będzie wynajmowana. Z badań organizatorów wynika, że wynajem jednego boiska (a będą dwa pod halą) to koszt 200 zł za godzinę. Już teraz jest sporo chętnych. Według przybliżonych wyliczeń, miesięczny przychód mógłby wynieść ok. 30 tys. zł, a koszt utrzymania to ok. 20 tys. zł. Nie byłby to więc kolejny obiekt, do którego trzeba dopłacać z budżetu miasta. Planowana lokalizacja to teren stadionu Wisły Płock, tam gdzie dziś jest boisko asfaltowe, na co organizatorzy uzyskali już wstępną zgodę zarządu spółki.

Głosować na ten projekt i pozostałe można już od 25 października do 3 listopada.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU