Były Prezydent RP z wizytą w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Były Prezydent RP Bronisław Komorowski przybył do Płocka. Na czyje zaproszenie przyjechał i co robił w naszym mieście?

16 października Prezydent Bronisław Komorowski przyjechał do Płocka na zaproszenie KOD-u. Podczas spotkania prasowego, Prezydent przyznał, że łatwiej jest mówić o rządzeniu państwem, niż to robić. Zachęcał także do pojednania ugrupowań partii opozycyjnych.

– W województwie opolskim doszło do takiego porozumienia, które zapowiada wspólne listy wyborcze i elementy wspólnego programu – tłumaczył Bronisław Komorowski.

Były Prezydent zaznaczył, że chciałby, aby sojusz przemienił się w trwały sojusz polityczny. Na pytanie jak widzi swoją rolę w aktywnej polityce odpowiedział, że chciałby się dzielić swoim doświadczeniem.

– Nie jestem członkiem żadnej partii. Staram się oddziaływać w stronę porozumienia i w takiej roli jestem oczekiwany. Jestem przede wszystkim komentatorem politycznym i chciałbym wspierać sensowne projekty polityczne i sensownych kandydatów politycznych – tłumaczył były Prezydent RP.

Bronisław Komorowski podkreślał, że wyznaje zasadę, aby nikomu nie szkodzić. Zaznaczył też, że prezydent Duda mógł się już przekonać, że łatwo składa się obietnice, a nie rządzi.

– Prezydent Duda przekonuje się także, że być prezydentem partyjnym to nie jest dobra metoda. W moim przekonaniu, utracił on zdolność występowania w roli rzeczywistego strażnika konstytucji po tym, jak sam uczestniczył w łamaniu konstytucji i osłabił własną pozycję. Nie wypełnia także roli zwierzchnika. Mam nadzieję, że nie będzie chciał wrócić do roli “Adriana” z “Ucha Prezesa” – skomentował były Prezydent RP.

Dodał, że wyniki sondaży owszem, są wysokie dla PiS, ale należy pamiętać, że to poparcie jest mniejsze, niż miało PO przy ostatnich wyborach.

– Niech się Prawo i Sprawiedliwość cieszy i chwali. To zawsze jest jakieś źródło radości, ale pycha zawsze kroczy przed upadkiem – skwitował Bronisław Komorowski.

Szczegóły ze spotkania byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego obejrzycie w naszej relacji na żywo.

Spotkanie w Płocku z byłym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim

Opublikowany przez Petronews Płock na 16 października 2017

Podziel się:

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji