REKLAMA

„Bogaty dom – Biedny dom” w Płocku. Zamienili się życiem na 5 dni

REKLAMA

Telewizja Polsat Cafe realizuje program, który pokazuje różnice w życiu ludzi biednych i bogatych w Polsce. Jeden z odcinków realizowany był w Płocku.

Odcinek 19. obecnego sezonu programu „Bogaty dom – Biedny dom” przedstawiał biedną rodzinę z Płocka oraz bogatą z podpłockiej miejscowości. Jego premiera odbyła się 14 lipca, a 7 listopada Polsat emitował powtórkę programu (dzięki czemu przypadkiem na niego trafiliśmy).

Jak wyjaśniają producenci programu:

– Polska staje się krajem nierówności, a przepaść między biednymi, a bogatymi rośnie z roku na rok. Najbogatsze rodziny dysponują budżetem przekraczającym nawet dwadzieścia tysięcy złotych miesięcznie po odliczeniu wszystkich stałych wydatków. Za to najbiedniejsze rodziny żyją poniżej minimum egzystencji, z budżetem zaledwie kilku złotych na dzień. Ale czy pieniądze rzeczywiście są tak ważne? – piszą w zapowiedzi kolejnych odcinków.Zgodnie z założeniami programu, dwie rodziny z przeciwnych krańców drabiny społecznej zamieniają się na 5 dni nie tylko miejscem zamieszkania, ale i finansami, jakimi w tym okresie dysponują. Rodzina z Płocka mieszka w lokalu socjalnym, w starej kamienicy z piecem kaflowym, a ich dzienny budżet to około 25 zł. Pani Ola, jej niepracujący partner i trójka dzieci gnieżdżą się w jednym pokoju przedzielonym meblościanką. Jak spędzili 5 dni w bajecznej posiadłości z własnym stawem i plażą? A jak poradziła sobie bogata rodzina, jedząc posiłki w stołówce Caritasu?

Cały program możecie obejrzeć na IPLA.TV [kliknij, aby przejść do programu].

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 15

 1. Beata says:

  Nie ogarniam tego facet nie pracuje a zajmuje się piciem

 2. Mateusz says:

  Na osób jest unas 18 000 brutto 15 000 netto na pięć osób naszej rodziny 5 osobowej trzech żurów jeden Emil strawczyński Marysia Rojek nas brutto 18 000 brutto 15 000 netto na 5 osób mamy trzy internety cztery telewizory 9x radio 9 wiertarek udarowych 9 krentarek trzy szlifierki kontowe podatek płacimy 9860 zł na pięć osób popowieć Marzena róg Kopeć grygielek ma z Karolem grygielkiem mają brutto 4860 zł netto 3670 27-600sandomierz

 3. Do Mieszkańca says:

  Jak sam pijesz piwko pod blokiem to jeszcze nie znaczy, że każdy tak robi

 4. Czytelniczka says:

  Niedługo zacznie się w Polsce skrajna nędza. Zaczną się rozboje, kradzieże na masową skalę o morderstwa na tle rabunkowym a to dzięki polityce rządu który zabija przedsiębiorców. Proszę się zaopatrzyc w jakąś broń bo niedługo się zacznie

 5. Mieszkaniec says:

  Do ja
  Praca jest tylko trzeba się uczyć i szukać a nie piwko pod blokiem, jakaś trawka i narzekanie, że kopie się doły za 2500 na rękę

  • fgghj says:

   Gdzie ta praca? Moje dziecko po studiach, magister obroniony na 5 nie może znaleźć pracy

   • taka prawda says:

    praca w płocku to tylko po znajomości. debila po podstawówce wcisną na kierownicze stanowisko a mądry po studiach pracy znaleźć nie może.

  • Beata says:

   Oczywiście pracy jest sporo za miskę ryżu i wyzysk na każdym kroku. Wchodząc do pierwszej pracy to jestem w stanie zrozumieć, że kokosów nie dostaniesz. Jednak problem się pojawia jak długoletni pracownik próbuje znaleźć kolejną i zaczynają się schody. Kolejna praca po 12 14 godzin a pensja nie robi szału. Dlatego nie pisz bzdur.

 6. Mieszkaniec says:

  niech pokażą gdzie na zmywaku w Płocku można zarobic 200zł w jeden dzień to z chęcią się przyjmę. bajka jakich mało, poza tym od kiedy w lombku przyjmują telefony bez papierów i pudełka:)

 7. zenada says:

  ah na powtórkę po symbolicznych 4 miesiącach wpadliście przypadkiem? :) pięknie, to po co ten chłam przypominacie po takim czasie? przeciez to obciach się do tego przyznawać nawet :) dobrze, ze po 2 latach nie wrzucacie czegos, no dramat
  ;)

 8. Płyta says:

  Zobaczcie, jak biedna rodzina ma smartfony! Skąd oni wzięli kasę na smartfony?? Kuchnia jest standardowy, a nie w klasie niższej niż to.

 9. Wiesław says:

  Ale ten program jest wyreżyserowany, to szok, aż szkoda patrzeć. Po pierwsze ten dom, w którym mieszkają bogaci jest do wynajęcia lub sprzedaży, i nie należy do Państwa z programu tylko do dużego przedsiębiorcy z Płocka. Ich zakupy w markecie też dobry śmiech, bierze przecier pomidorowy do ręki i mówi to sama chemia haha. Po drugie rodzina biedna, chłopak ukrywa się bo uciekł, bodajże z domu poprawczego, a występuje w programie i się tym chwali. Hahaha Pan z biednej rodziny biżuteria obwieszony, łańcuch na szyji, bransoleta na ręku, sygnety. A zegarek na ręku to ma lepszy niż Pan bogaty.

 10. Ja says:

  W Płocku jest bardzo ciężko o jakąkolwiek pracę. Jak się nie ma znajomości to nic się nie ma. Niech Ci „bogaci” nie mówią że sami na wszystko zapracowali bo gdyby nie znajomości to by byli po „biednej” stronie!

  • Angelika says:

   Nie zgodzę się są różne sytuacje. Nie którzy naprawdę zapracowali swoją ciężką pracą. Oczywiście ty możesz nie wierzyć w to bo wrzucasz wszystkich do jednego worka. Oczywiście są na tym świecie bogaci, którzy dorobili się nie uczciwy sposób, jednak nie wszyscy

 11. Anonim says:

  Kiedy ta kobieta pracowała slams jakiś pozdro Plock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU