REKLAMA

Biletomaty i sprzedaż on-line w ZOO już działają

REKLAMA

W ostatnich dniach, z myślą o odwiedzających, w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku, powstały nowe udogodnienia. Wprowadzono możliwość zakupu biletów w biletomatach, ustawionych tuż przy wejściu, oraz przez Internet.

Dwa ustawione przy wejściu do ogrodu zoologicznego biletomaty już funkcjonują. Można w nich zakupić wszystkie rodzaje biletów, a płatności dokonać gotówką za pomocą monet i banknotów lub kartami płatniczymi – zbliżeniowo lub tradycyjnie, z użyciem kodu PIN. Dodatkowo, kupujący mają możliwość wyboru sześć języków: polskiego, angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego oraz czeskiego. Urządzenia te są bardzo łatwe w obsłudze i przystosowane do funkcjonowania w każdych warunkach atmosferycznych. Ponadto, są odporne na działanie wandali oraz dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zadaniem biletomatów będzie zmniejszenie kolejek do kas, które szczególnie w sezonie letnim były bardzo uciążliwe .

PowiązaneTematy

–  ZOO w Płocku odwiedza rocznie ponad 240 tys. osób. Biletomaty będą więc dodatkowym wsparciem dla kas biletowych, mającym na celu zmniejszenie kolejek – podsumował prezydent Andrzej Nowakowski.

bilety.zoo.plock.pl
bilety.zoo.plock.pl

Sprzedaż internetowa również jest bardzo prosta i intuicyjna. Pierwszym krokiem jest wejście na stronę zoo.plock.pl i kliknięcie w baner „Omiń kolejki! kup bilet do zoo on-line”, albo bezpośrednio na stronę bilety.zoo.plock.pl. Później klikamy „Bilety” i kolejno „Kup”. W tym momencie pokazują nam się możliwe do wyboru rodzaje biletów wraz z cenami oraz miejscem do wybrania ilości zamawianych biletów. Po wyborze rodzaju biletów i wpisaniu konkretnej liczby zamawianych wejściówek, należy wybrać opcję „Kontynuuj”  i następnie „Kup”. Ostatnim krokami będzie wprowadzenie danych osoby kupującej, dokonanie opłaty poprzez platformę PayU.pl, najpóźniej w ciągu godziny od złożenia zamówienia biletów oraz wydrukowanie wysłanych na wskazany adres e-mail biletów.

Zakupione bilety ważne są 30 dni od daty złożenia zamówienia. Wejściówki weryfikowane będą przez pracowników ochrony za pomocą palmtopów, którymi będą oni skanować kody kreskowe z biletów.

– Mamy nadzieję, iż nowe możliwości zakupu biletów spotkają się z dużym zainteresowaniem i staną się dużym ułatwieniem dla odwiedzających płocki Ogród Zoologiczny – powiedział  dyrektor ogrodu zoologicznego, Krzysztof Kelman.