REKLAMA

Będziemy mieli swojego „Ojca Mateusza”. Nagrania jeszcze wiosną

REKLAMA

Prawdopodobnie już wiosną w Płocku ruszą zdjęcia do nowego serialu TVP 1 pt. „Strażacy”. – Płock stanie się głównym „celebrytą” tej produkcji, gwiazdą w dobrym tego słowa znaczeniu – zapewniał podczas czwartkowej konferencji prasowej Zbigniew Badziak, dyrektor generalny firmy Aldentro.

W Płocku powstanie serial obyczajowy o strażakach. Pierwszy klaps na planie „Strażaków” padnie prawdopodobnie w maju. – Mieliśmy dużo propozycji filmowych w naszym mieście, a rozmowy na ten temat trwają od dawna – powiedział podczas konferencji prasowej Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. – Ta propozycja, której inicjatorką była radna Joanna Olejnik, wydawała się jednak najciekawsza – dodał.

„Strażacy” mają być wysokobudżetowym serialem Telewizji Polskiej, którego produkcję zlecono twórcom „Ojca Mateusza”, reżyserię zaś powierzono Maciejowi Dejczerowi („Magda M”, „Oficer”, „Na dobre i na złe”, ‚M jak Miłość”, „Teraz albo nigdy”, „300 mil do nieba”). – Ta produkcja zostanie wyemitowana w „prime time” TVP1, a więc w czasie największej oglądalności – wyjawił Zbigniew Badziak, dyrektor generalny filmy Aldentro, zajmującej się lokowaniem takich produkcji jak „Ojciec Mateusz” czy „Rodzinka.pl”. – To będzie główna premiera jesiennej ramówki „jedynki” – dodał.

Dyrektor generalny Aldentro przyznał, że choć w kręgu miast zainteresowanych współpracą były m.in. Radom, Częstochowa i Kraków, decyzja o nakręceniu serialu w Płocku nie była trudna. Ekipa była pod wrażeniem historii naszego miasta i plenerów, które oferuje. Ciepłe słowa skierowano także do ratusza. Dostarczył on ekipie wszystkich potrzebnych informacji i opisał walory miasta. – Na dzień dobry dostaliśmy spis największych atrakcji Płocka, które okazały się na tyle ciekawe, że nasza ekipa przyjechała zobaczyć plenery – zarówno latem, jak i zimą – wspominał Badziak. – Wspólnie zadecydowaliśmy, że tu będzie się toczyła akcja „Strażaków” na czym z całą pewnością skorzysta całe miasto – zapewnia.

Filmowcy obiecują, że w nowym serialu TVP, Płock stanie się jego pełnoprawnym bohaterem, a scenariusz zostanie skonstruowany w taki sposób, by nawiązywał do imprez organizowanych w naszym mieście. W „Strażakach” nie zabraknie wątków o Audioriverze, Reggaelandzie czy Maratonie dwóch mostów. W scenariuszu pojawi się też miejsce dla piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock. – Odrobiliśmy lekcje z waszego miasta – żartował Zbigniew Badziak podczas konferencji. – Nasi strażacy to faceci z krwi i kości, którzy po pracy są kibicami szczypiorniaka. Zdradzę też,  że są szanse na to, by jako podkład dźwiękowy użyć utworów granych na Audioriverze, lecz rozmowy w tym temacie trwają – kontynuował.

Szef Aldentro zapewniał, że zdjęcia w Płocku dadzą miastu wymierne korzyści promocyjne. Jako przykład, Badziak przytoczył tu Sandomierz i kręconego tam „Ojca Mateusza”. – Ludzie przyjeżdżają do tego 20-tysięcznego miasta tylko po to, by pokonać trasę Ojca Mateusza, a liczba turystów po trzecim sezonie serialu podwoiła się – stwierdził dyrektor generalny Aldentro.Niewiadomym pozostaje natomiast obsada serialu. Zdradzono jedynie, że w projekt zostaną zaangażowane dwie gwiazdy ekranu. Reszta aktorów – zgodnie z przyjętym zwyczajem – będzie mniej znana. Cała obsada ma zostać ujawniona w przeciągu dwóch najbliższych tygodni. W tej chwili trwają castingi.

W serialu wezmą udział także płocczanie, którzy stworzą tło wydarzeń. Do produkcji zaangażowano płocką jednostkę straży pożarnej. Trwają też rozmowy ze strażą Orlenu. Mundurowi mają pełnić rolę konsultantów. – Nie zależy nam na plastikowych lalkach na ekranie, a na ludziach. Takie konsultacje będą zatem konieczne. Zapewniam jednak, że nie spalimy wam miasta –  śmiał się Badziak. – Każdy pożar będzie kontrolowany i nagrywany na kilku różnych planach.

Scenariusz do „Strażaków” jest już tworzony, a scenarzyści współpracują z wydziałem promocji ratusza, by jak najbardziej uwidocznić Płock. Pierwszy klaps powinniśmy usłyszeć tuż po majowym weekendzie. Aby formalności stało się zadość, potrzebna będzie jeszcze decyzja rady miasta oraz… milion złotych. – Produkcję w 90 proc. pokrywa budżet Telewizji Polskiej – zapewniał Zbigniew Badziak. – Pieniądze ratusza zostaną wykorzystane m.in. na uatrakcyjnienie plenerów.

Pierwszy z trzynastu odcinków „Strażaków” ma zostać wyemitowany w TVP 1 jesienią tego roku,  a decyzja  o przekazaniu środków z budżetu miasta na rzecz serialu, miejmy nadzieję pozytywna, zapadnie podczas kolejnej Sesji Rady Miasta Płocka. Trzymajmy kciuki, bo to z całą pewnością świetny sposób na promocję miasta.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU