REKLAMA

Bądźmy rozważni – list czytelnika

REKLAMA

Uważam, że należy podejmować w życiu rozsądne, przemyślane i odpowiedzialne decyzje. Jedna niewłaściwa decyzja może przekreślić całe nasze życie. Życie w realu to nie gra komputerowa. W życiu nieodpowiedzialnej decyzji cofnąć się już nie da. Dlatego trzeba się wiele razy zastanowić, zanim się tę ostateczną decyzję podejmie. Ostatnie wydarzenia z grudnia 2014 roku, skłoniły mnie do napisania tego tekstu.

PowiązaneTematy

Morderstwo w Białej Podlaskiej, gdzie syn z koleżanką zabija swoich rodziców. Pijany kierowca zabija dwóch innych uczestników ruchu na drodze koło Kutna. W województwie świętokrzyskim podczas imprezy 24-letni mężczyzna morduje nożem swojego kolegę – 25-latka. Podczas bankietu w pubie w Zielonce pod Warszawą dochodzi do kolejnej tragedii. Tu również przy użyciu noża ginie jeden z uczestników imprezy.

Czy ci ludzie zdają sobie sprawę z tego co zrobili? Przecież jeszcze w listopadzie cieszyli się pełnią życia, przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia, następnie do nocy sylwestrowej, mieli plany zawodowe i osobiste na przyszłość. I co? Jedna nieodpowiedzialna, nierozsądna decyzja przekreśliła całe ich dotychczasowe życie. Przekreśliła życie osób, które zginęły z ich rąk. Przekreśliła w wielu przypadkach życie ich najbliższej rodziny, która nie otrząśnie się już z tego nigdy.

Kiedyś oglądałem program w telewizji, w którym uczniowie szkoły średniej z Leszna, odwiedzili w ramach szkolnej wycieczki zakład karny we Wronkach. Zostali oprowadzeni po całym zakładzie karnym, a strażnicy więzienni wraz z naczelnikiem i psychologiem opowiadali im o osobach, które tutaj przebywają. Za co odbywają karę. Co spowodowało, że tutaj trafili. Jakie złe decyzje podjęli w swoim życiu, że wylądowali w więzieniu. Mówili również do uczniów, żeby sami w dorosłym życiu podejmowali odpowiedzialne i rozważne decyzje, bo jedna nieodpowiedzialna decyzja może spowodować, że również tutaj trafią. Myślę, że wielu uczniom ta wycieczka dała sporo do myślenia.Być może wiele osób to socjopaci, którzy nie przestrzegają przepisów prawa? Co się dzieje w umyśle takiego człowieka, który jedną, głupią decyzją może przekreślić sobie całe życie i życie innych? Może ten tekst dotrze do świadomości wielu nieodpowiedzialnych ludzi? Może zastanowią się nad swoim nierozsądnym zachowaniem?

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, święta, podczas których wszyscy chcemy być razem ze swoimi najbliższymi. Chcemy podzielić się opłatkiem, iść do kościoła na Pasterkę, doczekać kolejnych świąt i kolejnych lat życia. Bądźmy rozważni, podejmujmy odpowiedzialne i rozsądne decyzje, wtedy będziemy szczęśliwi my i nasze rodziny również.

Krzysztof Murawski

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU