Atrakcyjne ferie w mieście

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już od dzisiejszego popołudnia uczniowie płockich szkół rozpoczynają ferie zimowe. Przed nimi dwa tygodnie odpoczynku od nauki, które mogą spędzić w naprawdę atrakcyjny sposób. Co przygotowały dla nich płockie instytucje?

Na stronie urzędu miasta znajdziemy cały wykaz atrakcji, które mogą zainteresować dzieci i młodzież w czasie przerwy zimowej.

 1. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki
  – na osiedlu Podolszyce Północ, w pracowni plastycznej “Piwnica” odbędą się warsztaty pod hasłem “Wybieram sztukę” (od 16 do 20 stycznia)
  – w siedzibie POKiS przy ul. Tumskiej można wziąć udział w zajęciach tanecznych, teatralnych oraz w pracowni literackiej
  Pełna oferta POKiS TUTAJ.
 2. Książnica Płocka
  – poza stałymi imprezami, jak: “Koło małych przyjaciół książek” oraz “Klub Małego Dziecka”, zapraszają także filie biblioteczne. W ofercie: prezentacje filmów wideo, zajęcia literacko-plastyczne czy spotkanie z… pszczelarzami!
  Pełna oferta Książnicy Płockiej TUTAJ.
 3. Miejski Zespół Obiektów Sportowych
  – na lodowiskach na Starym Rynku i przy “Podolance” odbędą się gry i zabawy pod nazwą “Ferie na lodzie”
  – miejskie pływalnie “Szklanka” i “Jagiellonka” zapraszają na “Ferie na wesoło”, czyli gry i zabawy na basenie
  Pełna oferta MZOS TUTAJ.
 4. ZOO
  Ferie w ogrodzie zoologicznym rozpoczną się w niedzielę, 15 stycznia, “Dniem Dżungli”. Wśród atrakcji: rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, pokaz capoeiry oraz afrykańskich bębniarzy. Codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 11 ogród zoologiczny zaprasza na spotkania z pracownikami, którzy będą przedstawiać ciekawostki na temat swoich podopiecznych. W weekend 21-22 stycznia zoo zaprasza dzieci ze swoimi dziadkami. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka – babcie i dziadkowie z wnukami mają wstęp wolny!
  Pełna oferta ZOO TUTAJ.
 5. Muzeum Mazowieckie
  Tegoroczna edycja Ferii w Muzeum poświęcona będzie zmianom w zakresie strojów, od wczesnego średniowiecza po XX wiek. Dzieci samodzielnie będą wykonywały dodatki do strojów i biżuterię, którą zaprezentują podczas pokazu na zakończenie ferii.
  Pełna oferta Muzeum Mazowieckiego TUTAJ.
 6. Szkoły
  Płockie placówki oświatowe przygotowały szeroką gamę atrakcji dla małych płocczan. Szkoła Podstawowa nr 6 zaprasza na zajęcia „Zdrowo i na sportowo”. Gimnazjum nr 3 organizuje „Spotkanie z historią”, czyli zajęcia dla pasjonatów historii. Niezwykle atrakcyjną ofertę dla swoich uczniów przygotowała Małachowianka. Pod koniec stycznia uczniowie tej szkoły wyjadą na obóz narciarski do włoskiej Ossany. Inne szkoły zapraszają uczniów m.in. na: kręgle, lodowisko, zajęcia taneczne i teatralne oraz do kina.
  Pełna oferta szkół TUTAJ.

Również PlockCafe.pl, wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Płocku włącza się w ofertę ferii zimowych. Dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Płocka i okolic, którzy interesują się zawodem dziennikarza, mamy specjalną ofertę. W poniedziałek, 23 stycznia o godz. 10.00 zapraszamy na jednodniowe warsztaty dziennikarskie. Dwie części spotkania pozwolą uczestnikom na zapoznanie się z informacjami m.in. nt. prawa prasowego, przygotowywania informacji, budowy artykułu, form dziennikarskich, a także publikowania w sieci na praktycznym przykładzie. Bedzie to również doskonała okazja do zapoznania się z zawodem dziennikarza i zachęcenia do tworzenia własnych artykułów, które wszyscy będą mogli umieszczać w Internecie.

Warsztaty są bezpłatne, będą trwały około 5 godzin z przerwą na herbatę i słodki poczęstunek.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji