Amor zagościł w płockim ZOO

REKLAMA

Ma zaledwie cztery lata, a od razu pozyskał serca dwóch samic, Fiony i Lali. Nic dziwnego, imię bożka miłości zobowiązuje. Amor, młody lew, zamieszkał wczoraj w płockim ogrodzie zoologicznym.

Amor urodził się w warszawskim ZOO. Do Płocka przyjechał na miejsce sędziwego lwa Bączka, który przez 17 lat był mieszkańcem naszego ogrodu zoologicznego. Młody samiec wygląda już groźnie i władczo. – Od razu zyskał sympatię i zainteresowanie naszych samic Fiony i Lali – mówi Magdalena Kowalkowska z płockiego ZOO. – Warszawscy opiekunowie, którzy przekazali nam swojego młodzieńca, podkreślają jego odwagę i temperament.

PowiązaneTematy

Wraz z młodym lwem do naszego ogrodu zoologicznego przyjechali również nowi mieszkańcy pawilonu herpetarium: kameleony jemeńskie (Chamaeleo calyptratus) i węże jaskiniowe (Elaphe taeniura ridleyi). Powiększą one przygotowywaną nowoczesną ekspozycję gadów. Kameleon jemeński jest jednym z większych przedstawicieli swojej rodziny; w obliczu zagrożenia w sposób charakterystyczny dla wszystkich kameleonów szybko potrafi zmienić barwę swego ciała. Węże jaskiniowe są przedstawicielami azjatyckich gatunków węży. Charakteryzują się ciekawym sposobem polowania, polegającym na chwytaniu latających w jaskiniach nietoperzy.

Zwierzęta przyjechały do Płocka dzięki pomocy firmy Budmat Auto, która wypożyczyła jedno ze swoich lwich aut – Peugeota Boxera.