REKLAMA

Aktywny piknik na Radziwiu

REKLAMA

Niezwykle aktywnie spędzili sobotni czas mieszkańcy osiedla Radziwie w Płocku. Rada mieszkańców tego osiedla zaprosiła na szereg atrakcji, w tym Turniej Dzikich Drużyn i Rajd Rowerowy.

W sobotę, 16 czerwca, osiedle Radziwie ponownie świętowało Dzień Dziecka. Od godziny 10 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Płocku odbywał się Turniej Dzikich Drużyn, podzielony na kategorie wiekowe – klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasa 7 i gimnazjum.

PowiązaneTematy

O godzinie 15 rozpoczął się rajd rowerowy, po którego zakończeniu uczestnicy rozpoczęli piknik przy grillu. Nie zabrakło też niespodzianki – losowania nagród, w tym nagrody głównej – roweru.

Dlaczego organizowanie takich wydarzeń jest ważne?

– Z punktu widzenia bycia społecznikiem i samorządowcem, warto działać dla mieszkańców w swoich małych ojczyznach – osiedlach, gminach czy miastach – przekonuje Tomasz Kominek, radny Rady Miasta Płocka. – Oczywiście mam świadomość, że te najważniejsze działania dla mieszkańców, to działania na polu realizacji różnych inwestycji, np. modernizacji ulic czy naprawy chodników. Równie ważną jednak potrzebą mieszkańców, którą realizujemy jako radni osiedlowi, jest integracja mieszkańców, niezależnie od ich wieku – wyjaśnia.



Radny cieszy się również, że po raz kolejny jako Rada Mieszkańców zorganizowali na osiedlu Radziwie turniej piłki nożnej w różnych grupach wiekowych.

– Z wielką satysfakcją mogę powiedzieć, że udało nam się zebrać kilkadziesiąt młodych, aktywnych osób. Mam nadzieję, że fajne nagrody, które zorganizowaliśmy, dały im dużo zadowolenia i pokazały, że świat nie kończy się przed komputerem – mówi zadowolony Tomasz Kominek.

Ciekawym wydarzeniem okazał się także Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób. – Jak co roku, do wygrania były super nagrody, spośród których osobiście zorganizowałem nagrodę główną, jaką był rower górski. Nagroda ta w drodze losowania trafiła do tego samego młodego chłopaka, co w roku ubiegłym. Z uśmiechem na twarzy, składając mu gratulację zaproponowałem, żeby zagrał w totolotka, bo z takim szczęściem na dużą szansę na główną wygraną. Warto być aktywnym i z optymizmem pracować dla innych – podsumował radny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU