REKLAMA

Dni Chemika – uzdolniona Talentiada

REKLAMA

Są młodzi, zdolni i nie zawahają się tego udowodnić. Scenę Dni Chemika opanowali uczestnicy Talentiady, którzy od samego południa udowadniali, że mają pasję powyżej średniej.

Po sobotnich atrakcjach – pikniku rodzinnym, Orlen Olimpiadzie i wieczornym koncercie – przyszedł czas na równie aktywną niedzielę. W niedzielę, punktualnie o godzinie 13, rozpoczął się kolejny dzień wrażeń. W jego centrum zaś stoi Talentiada, a więc cykliczny już konkurs organizowany przez PKN Orlen.

– Celem Talentiady jest wyłonienie uzdolnionej młodzieży – mówiła w rozmowie z nami Wioletta Kulpa, kierownik ds. sponsoringu społecznego i CSR PKN Orlen. – Chcemy nagrodzić talent dzieci i dać okazję do tego, by mogły swoją pasją podzielić się z innymi – dodała.

I faktycznie, rzeczone talenty młodych uczestników Talentiady godne są pozazdroszczenia. Na rozstawionej scenie od samego początku zmagań podziwiać możemy niezwykle barwny przekrój uzdolnionej młodzieży z Płocka i okolic. Podziwiać mogliśmy na przykład… 8-letnią choreografkę.

– Lubię tańczyć od dziecka i to jest moje marzenie – powiedziała w rozmowie z nami 8-letnia Zosia. – Był duży stres, ale kiedy weszłam na scenę, minął, kiedy zaczęłam tańczyć. Układ, który wykonałyśmy z koleżanką [9-letnią Anielką – przyp.red.] ułożyłyśmy same – dodała z dumą.Umiejętność pięknego tańczenia bez wątpienia jest talentem przez wielkie „T”, którego rozwój wymaga ciężkiej pracy od najmłodszych lat. Podobnie jest zresztą ze śpiewem, o czym zapewniła Michalina Durmaj z zespołu „Teraz My”. Wraz z kilkuosobowym zespołem zaśpiewała piosenkę „Podaruj mi trochę słońca”.

– Na scenie było fajnie. Pomysł na piosenkę był nasz i pani Ludmiły Małeckiej – mówiła w rozmowie z nami. – Koncertujemy z zespołem, ja sama zaś śpiewam od 3 lat, ale wystąpienie na takiej scenie to jednak stres. Podobało mi się i chyba publiczności też. Czekamy na wyniki i po cichu liczę na zwycięstwo – stwierdziła na koniec.

Finał Talentiady po godz. 20. Wtedy też zostanie przeprowadzona ceremonia medalowa. Nagrody i wyróżnienia otrzymają najlepsi z rąk znanego aktora, prowadzącego Dni Chemika, Macieja Musiała.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU