REKLAMA

88-tonowy olbrzym pojawi się nad Płockiem? [PRIMA APRILIS]

REKLAMA

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej 1 kwietnia zapowiedział kolejnego gościa tegorocznego Pikniku Lotniczego. Będzie nim Boeing B-52H, bombowiec, którego pierwszy raz będzie można zobaczyć w Polsce na cywilnych pokazach.

Niesamowite widowisko przygotowuje w Płocku Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. Po niedawnej zapowiedzi przylotu Cataliny wydawało się, że trudno będzie płockim lotnikom zaprezentować coś bardziej widowiskowego, okazało się jednak, że niedługo trzeba było czekać na prawdziwą bombę, a dokładnie bombowiec.

– Nie chcieliśmy już dłużej czekać z ogłoszeniem naszej najważniejszej gwiazdy pokazów. Pierwszy raz w Polsce na cywilnych pokazach i to właśnie u nas w Płocku zaprezentuje się w locie strategiczny bombowiec dalekiego zasięgu B-52H Stratofortress – wyjawili płoccy lotnicy 1 kwietnia.

Boeing B-52H Stratofortress to maszyna, która sama waży aż 88 ton, a po całkowitym załadowaniu to już może być wbijające w ziemię 220 ton. Jednocześnie ten samolot potrafi rozpędzić się do 1030 km/h i lecieć na wysokości nawet 14 km. W ramach swojego uzbrojenia B-52H może przenosić bomby jądrowe.Piknik Lotniczy w Płocku organizowany przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2019 r.

Boeing B-52H Stratofortress wikipedia.org foto. U.S. Air Force.

Legendarna latająca łódź przyleci do Płocka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Rzesza says:

  Wszystko ladnie pieknie ale bez wyobrazn prowadzone zwlaszcze ze oraganizatorki to mamy dziec autystycznych . Pytanie czy tylko kasa sie liczy? Czemu na takich imprezach sa glosniki i wszystko prowodzane jest pod biegaczy bo co bo wplacili wpisowe. Trzeba uswiadamiac ludzi co to jest autyzm prowadzic szkoleniach dla wszystkich sluzb mundurowych prowadzc szkolelania dla nich dla nauczycieli kierowcow komunikacij lekarzy w przychodniach itd i przedewszystkim autyzm sie leczy!!

 2. Janusz z LOT-u says:

  Za sterami zasiądą Godlewskie

 3. a z samolotu says:

  wyskoczy wielka figa z makiem?

 4. Prima says:

  Prima Aprilis

 5. Fake news says:

  Ta będzie napewno…. Prima Aprilis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU