87 urodziny aligatorzycy Marty w płockim ZOO

REKLAMA

Aligatorzyca Marta w płockim ZOO obchodziła swoje 87 urodziny. Organizatorzy przygotowali na tę okazję specjalne dwa torty. Pierwszy złożony z mięsa, ryb i krewetek został przeznaczony dla jubilatki, drugim, w kształcie aligatora, mogli częstować się goście. Podczas imprezy posadzono także kolejne drzewka.

fot. PetroNews

87 lat to nie byle jaki wiek, zwłaszcza dla aligatora. Te na żyjące w zamkniętych warunkach dożywają maksymalnie 80 lat, a na wolności żyją jeszcze krócej. Nasza płocka aligatorzyca – Marta to niebywały wyjątek – jest najstarszym aligatorem w Europie. Z tej okazji w płockim ZOO obchodzono jej urodziny.

PowiązaneTematy

Przed rozpoczęciem imprezy prezydent Andrzej Nowakowski wraz z posłaną na sejm RP Elżbietą Gapińską posadzili drzewka z dziećmi ze szkół podstawowych i przedszkoli. Z wizytą przyjechały także najmłodsi z Włocławka.

 

– Posadzimy jeszcze 2 tysiące drzew w różnych miejscach w Płocku i to zarówno w pasie drogowym jak i na skwerach, placach. W Płocku będzie dużo bardziej zielono, będzie więcej tlenu i będziemy mogli oddychać lepszym powietrzem – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski.

fot. PetroNews

Dzieci przygotowały wierszyki, piosenki i prezenty. Aligatorzycy podarowano nawet jej ulubiony przysmak – krewetki. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich był moment otwarcia szyby, za którą na co dzień mieszka jubilatka. Pracownicy przynieśli dla Marty tort składający się z soczystych kawałków mięsa, ryb i krewetek, całość tego przysmaku została udekorowana kwiatami. Opiekun aligatorzycy kawałek po kawałku rzucał Marcie przysmaki, a ta ochoczo łapała je w swoje olbrzymie zębiska.

fot. PetroNews

Po poczęstunku jubilatki przyszedł czas na ciasto dla gości. Wprowadzono olbrzymi tort w kształcie aligatora. Prezydent Andrzej Nowakowski wraz z Elżbietą Gapińską kroili kawałki i rozdawali je wszystkim gościom.

 

 

– Uwaga! To pierwsza taka sytuacja kiedy prezydent Płocka karmi dyrektora ZOO i to aligatorem! – śmiał się dyrektor płockiego Ogrodu Zoologicznego Krzysztof Kelman.

Dla odwiedzających ZOO czekał także poczęstunek w postaci słodkich babeczek. Dyrektor Krzysztof Kelman przypomniał także wszystkim gościom, że jubilatka jest także gwiazdą filmową, bowiem wystąpiła w filmie Hydrozagadka z 1970 roku w reżyserii Andrzeja Kondratiuka. Otrzymała tam rolę niejakiego krokodyla Hermana. Dyrektor zaprezentował także krótki fragment filmu, w którym można było zobaczyć scenę z aligaotrzycą. Przypomniano także, że nasza jubilatka urodziła się na Florydzie w 1930 r., a do Płocka przyjechała 30 lat później.

Redakcja PetroNews życzy aligatorzycy Marcie kolejnych lat w zdrowiu!