REKLAMA

40 lat na scenie płockiego artysty

REKLAMA

Ryszard Wolbach – wokalista, autor tekstów, kompozytor. Ten rok będzie dla niego wyjątkowy! Artysta obchodzi właśnie 40-lecie swojej działalności muzycznej. Współtwórca zespołu Babsztyl, założyciel legendarnego Harlemu, człowiek, dla którego muzyka stała się największą pasją w życiu. “Kolory Nadziei” to widowisko, które zwieńczy ten jubileusz w Płockim Teatrze Dramatycznym. 

W 1976 roku Ryszard Wolbach rozpoczął swoją działalność muzyczną wraz z zespołem Babsztyl, którego był zresztą współzałożycielem. Grupa wielokrotnie występowała na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czy też Pikniku Country w Mrągowie. Płyta “Szykuj się bracie” w szybkim czasie uzyskała status złotej, sprzedając się w nakładzie 230 tys. egzemplarzy. Swoim wykonaniem piosenki “W siną dal” zespół podbił serca słuchaczy i zyskał ogromną popularność oraz stałe miejsce na polskiej scenie muzycznej.Rok 1993 był dla Ryszarda Wolbacha przełomowy. Założył rockowy zespół Harlem, z którym koncertował nieprzerwanie do 2008 roku, czyli dokładnie przez 15 lat. Grupa nagrała wiele płyt, wystąpiła  w dziesiątkach programów telewizyjnych oraz zagrała kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Szybko okazało się, że sukces jest większy, niż można było się spodziewać. Utwór “Jak lunatycy” śpiewany w duecie z Krzysztofem Cugowskim stał się ogromnym przebojem, który szturmem podbijał radiowe listy muzyczne. W ciągu tych 15 lat nagrał z zespołem pięć płyt, z których każda cieszyła się ogromnym powodzeniem!

Obecnie Ryszard Wolbach z okazji 40-lecia działalności artystycznej, promuje swój najnowszy projekt „Kolory Nadziei”. To koncepcja, która poza muzyką ukazuje wiele wartości społecznych, psychologicznych oraz motywacyjnych. Ryszard Wolbach znajduje głębszy sens w naszej codzienności. Przecież w każdym z nas są jakieś „kolory nadziei”, które odzwierciedlają nasze życie. Motto widowiska brzmi: “Jesteś tu po to, żeby żyć. Nie przegap życia” – to słowa, które zawsze będą aktualne, mimo zmieniających się czasów.
“Kolory Nadziei” podzielone są na dwie części. W pierwszej z nich usłyszymy koncert, poświęcony przebojom zespołu Babsztyl i Harlem. Artysta zaprosił do udziału w nim wyjątkowych gości: Zespół Czerwony Tulipan, Lecha Makowieckiego, Piotra Bukartyka, Krzysztofa Misiaka oraz muzyków zespołu Babsztyl i Harlem. Koncert poprowadzi Korneliusz Pacuda.
W drugiej części zobaczymy Widowisko Muzyczne “Kolory Nadziei” z udziałem m.in. Marcina Kołaczkowskiego, Olgi Szomańskiej, Alternatywnego Teatru Tańca LUZ oraz zespołu SOPOR. To coś więcej niż widowisko muzyczne – to połączenie tańca, aktorstwa, teatru, wizualizacji komputerowej i przede wszystkim różnych gatunków muzyki. „Kolory Nadziei” zmuszają widza do refleksji nad własnym życiem, postępowaniem, ukazują emocje, które towarzyszą nam nie tylko w chwilach radości i szczęścia, ale także smutku, niepowodzenia, porażki. Kontrast, który jest w nich stworzony pozwala głębiej zrozumieć ludzka naturę i odkryć wartości, które w życiu każdego z nas powinny być najważniejsze.
Plakat Ryszard WolbachRyszard Wolbach to artysta nieprzeciętny. Nie patrzy na muzykę z jednej perspektywy… Wciąż się rozwija, przekazuje treści, które są dla nas istotne, oddaje emocje, które mimo upływu czasu, wciąż są żywe w jego twórczości. Nie każdy artysta może zasłużyć na miano „niezapomnianego”. Coraz częściej można zauważyć, że bycie nieprzeciętnym pośród dzisiejszych muzyków, stało się po prostu niemodne. Ale on się temu nie poddaje… To tylko świadczy o tym, że można tworzyć „pod prąd”, a talent obroni się sam.
Dotychczas widowisko zostało pokazane w wielu miastach na terenie Polski. Obejrzało je już ponad 40 tysięcy widzów. Teraz przyszedł czas na Płock! Już 7 października w płockim Teatrze Dramatycznym wspólnie z Ryszardem Wolbachem będziemy mogli świętować jego jubileusz. A jest się czym chwalić, w końcu to już 40 lat!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU