REKLAMA

25 lat współpracy z Darmstadt. W Płocku usłyszymy muzykę Chopina

REKLAMA

Z okazji uczczenia jubileuszu 25-lecia współpracy Płocka i Darmstadt w naszym mieście z recitalem chopinowskim wystąpi Maciej Łukaszczyk. Koncert odbędzie się we wtorek, 24 września.

Profesor Maciej Łukaszczyk to założyciel i prezes Towarzystwa Chopinowskiego w Darmstadt, a także jeden z inicjatorów nawiązania współpracy partnerskiej Płocka i Darmstadt. Muzyk swoim koncertem pianistycznym uświetnił uroczystość podpisania porozumienia o współpracy partnerskiej między miastami w 1988 roku. Wystąpił również  podczas otwarcia Domu Darmstadt w 1996 roku. Brał również aktywy udział w doborze fortepianu do sali koncertowej tej instytucji.

PowiązaneTematy

Towarzystwo, którego założycielem jest Maciej Łukaszczyk, jest organizatorem Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, na który co 3-4 lata przybywają do Darmstadt młodzi pianiści z całego świata. Ponadto niemalże co roku organizuje międzynarodowy kurs mistrzowski oraz koncerty, w których udział biorą mistrzowie fortepianu z Europy oraz zza oceanu.

Koncert odbędzie się w Domu Darmstadt 24 września. W programie: 4 Impromtus (As-Dur op. 29, Fis-Dur op. 36, Ges-Dur op. 51, Fantasie-Impromptu cis.moll op. 66), Rondo a la Mazur op. 5, 2 Mazurki op. 30 (c-moll, Des-Dur), 3 Ballady (g-moll op. 23, F-Dur op. 38, As-Dur op. 47).

Początek wtorkowego koncertu o godz. 18, wstęp wolny.