REKLAMA

20 zabitych, 276 wypadków i 2541 kolizji drogowych. Jest bezpieczniej, ale…

REKLAMA

W 2016 roku na naszych drogach było bezpieczniej niż w 2015. Ale liczba wypadków i wykroczeń nadal jest duża. Policja w Płocku w tym roku będzie pracować nad tym, by to się zmieniło.

W minionym roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku odnotowano łącznie 276 wypadków i 2541 kolizji drogowych. Wśród wypadków 18 było ze skutkiem śmiertelnym, a zginęło w nich 20 osób. Było to znacznie mniej, niż w roku ubiegłym. W roku 2015 odnotowano bowiem 25 takich wypadków, w których zginęło 31 osób. W minionym roku spadła również liczba osób rannych. W 2016 było 325 rannych, natomiast w 2015 333 osoby zostały ranne w wyniku wypadku drogowego.

PowiązaneTematy

– Analizując te dane, można stwierdzić, że te najbardziej tragiczne liczby maleją – podsumował Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. –  Należy jednak pamiętać, że każdy wypadek to wielka tragedia dla wielu osób (rodzina i przyjaciele ofiary). Pamiętać należy również, że każdy wypadek, to wynik czyjegoś lekkomyślnego postępowania za kierownicą oraz lekceważenia obowiązujących przepisów i zasad ruchu drogowego – dodał.

W minionym roku ujawniono łącznie 26.468 wykroczeń drogowych, w tym 12.375 wykroczeń, polegających na przekroczeniu dozwolonych prędkości. Warto przypomnieć w tym miejscu, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w tym również tych tragicznych, w których giną ludzie. W związku z tymi wykroczeniami, funkcjonariusze zatrzymali 220 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

W ramach działań kontrolnych, policjanci przeprowadzili 95.829 kontroli trzeźwości kierowców i zatrzymali 281 nietrzeźwych kierowców.

W roku 2017 płoccy policjanci będą kontynuować działania, mające na celu dalszą poprawę bezpieczeństwa na płockich drogach. Jak podkreślają policjanci, istotne jest jednak, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego włączyli się w działania na rzecz bezpiecznego podróżowania.