Zostań krwiodawcą i podaruj komuś życie!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Krew w naszym życiu jest bezcennym darem. Doskonale o tym wiemy, choć nie zastanawiamy się, co by było, gdyby nagle jej zabrakło. Niestety, z takim problemem musi zmierzyć się wielu z nas… Dlatego warto czasami pomyśleć o innych i podarować krew, która ocali komuś życie. 

Płytki krwi odgrywają w naszym organizmie najważniejszą rolę – pozwalają żyć. Ich niedobór może wiązać się z przewlekłą chorobą, anemią, a w najgorszym przypadku – białaczką. W każdym z tych przypadków liczy się pomoc drugiej osoby. Niedobór płytek krwi nie wybiera – dotyczy zarówno osób młodych, jak i starszych. Chorzy wiedzą, że w walce z tą chorobą liczy się czas… Jeśli pomoc nie przyjdzie w porę, organizm nie przezwycięży tego niedoboru. Zaczyna się walka o życie, w której wygraną jest drugi człowiek.

Oddanie krwi jest bezbolesne, nie wymaga wielu przygotowań. Wystarczą chęci i ludzka empatia, bo przecież nigdy nie wiemy, co spotka nas w przyszłości. Chcesz uratować komuś życie? Chcesz poznać, jak dużą siłę ma to szczęście?

podaruj-komus-zycieNic prostszego! Za nieco ponad tydzień, 17 września, w Sikorzu k. Płocka pojawi się autobus – ambulans, w którym wszyscy chętni będą mogli oddać krew. Każda grupa jest istotna! Pobór krwi odbywać się będzie w godzinach od 8 do 11 na placu, tuż obok kościoła. Nad krwiodawcami będzie czuwał specjalnie przeszkolony personel medyczny. To właśnie on będzie koordynował stan zdrowia potencjalnych dawców. No właśnie, jakie warunki trzeba spełniać, żeby móc stać się krwiodawcą?

Przede wszystkim ogromny nacisk kładziony jest na stan zdrowia. Osoba, która planuje oddać krew, musi być zdrowa i pozytywnie przejść wstępne badania medyczne. Poza tym, określony jest przedział wiekowy dawców. Najlepiej gdyby były to osoby pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Istotna jest też masa ciała, która nie może być mniejsza niż 50 kg.

Pamiętajmy – tylko my możemy pomóc innym. Krew jest towarem deficytowym… Jeśli ktoś może pomóc, to warto odważyć się na ten krok i uratować ludzkie życie. Mamy największą moc działania, która chorym dodaje sił, przynosi ulgę, nadzieję i wiarę, że nie są skazani na ostateczny wyrok. Podaruj komuś życie!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji