REKLAMA

Znaleziono węża na jednej z posesji w Słubicach

REKLAMA

Węże wzbudzają w nas strach, szczególnie po niedawnej informacji o ogromnym gadzie, który prawdopodobnie krążył gdzieś w okolicach Warszawy. Dlatego strażacy nie zwlekali, otrzymując informację o wężu na jednej z posesji w Słubicach.

Do zdarzenia doszło 16 września w godzinach popołudniowych, kiedy to zgłoszono Państwowej Straży Pożarnej w Płocku oraz przedstawicielom Zarządzania Kryzysowego, że na jednej z posesji na terenie Słubic znajduje się wąż.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż widziany wąż skrył się w wolnej przestrzeni pod fragmentem betonu – relacjonują strażacy z OSP Słubice. – Przy pomocy sprzętu burzącego udało się unieść przeszkodę, a wtedy oczom ratowników ukazał się wąż – opowiadają strażacy.Jak ustalili wstępnie, była to żmija lub zaskroniec. Jeden z ratowników, w umundurowaniu ochronnym wraz z rękawicami, złapał gada. Wówczas okazało się, iż jest to zaskroniec zwyczajny, który – choć potrafi ukąsić – to nie jest jadowity.

Strażacy przewieźli węża na obrzeża lasu, z dala od zabudowań, i wypuścili go na wolność. – Z przykrością stwierdzamy, że nawet nam za to nie podziękował – podsumowali humorystycznie.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. nobody says:

  To był wąż, który uciekł z kieszeni łysego prezydenta.

 2. nobody says:

  a przypadkiem nie była to pisowska żmija???

 3. ups says:

  wąż strażacki

 4. Plock says:

  To pewnie ten 6m poszukiwany heh

 5. pb says:

  Wąż to gad, nie płaz.

 6. rura says:

  a to powinien was ugryźć w TUPET?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU