REKLAMA

Wybrano pięć finałowych koncepcji na projekt sali koncertowej w Płocku

REKLAMA

Komisja konkursowa, oceniająca prace w konkursie na projekt płockiej sali koncertowej, zadecydowała kto przejdzie do kolejnego etapu. W sumie, z kilkudziesięciu opracowań zostało zaakceptowanych pięć.

Przypomnijmy – w połowie czerwca br. Urząd Miasta Płocka wraz z  Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłosił konkurs na projekt budynku sali koncertowej i zagospodarowanie placu wokół niego. Konkurs jest dwuetapowy, a na podstawie wybranego w nim projektu, ma zostać wykonana dokumentacja projektowa, stanowiąca podstawę do realizacji inwestycji.

21 października br. komisja konkursowa wybrała 5 spośród 45 złożonych opracowań na koncepcję projektu nowej sali koncertowej w Płocku. W ten sposób zakończył się pierwszy etap prac komisji – w dalszej części konkursu autorzy 5 wyłonionych koncepcji będą składać rozwinięte opracowania.

Komisja konkursowa w swoim ogłoszeniu zamieściła uwagi do poszczególnych opracowań koncepcyjnych. Na tej podstawie autorzy wybranych prac będą poprawiać swoje prace, które złożą w ramach drugiego etapu konkursu.

Przygotowane koncepcje projektowe muszą obejmować zarówno sam obiekt sali koncertowej, jak i garaż wielopoziomowy. Dodatkowo uczestnicy konkursu prezentowali koncepcje zagospodarowania placu Nowy Rynek.

Ogłoszono konkurs na salę koncertową i zagospodarowanie Nowego Rynku w PłockuNa co zwróciła uwagę komisja? Dużo uwag poświęconych było dopasowaniu koncepcji projektu do otoczenia przyszłej sali koncertowej, pojawiła się również uwaga dotycząca ograniczenia wycinki drzew. Komisja konkursowa odnotowała powiązanie sali koncertowej z pasażem Vuka Karadzica, Al. Jachowicza, a także z ul. Tumską.

Wiele uwag wystosowanych przez komisję dotyczyło wnętrza sali koncertowej, jej właściwego rozplanowania z uwzględnieniem jej właściwego funkcjonowania. W jednym z przypadków pojawiła się uwaga dotycząca przeniesienia wejścia do sali z poziomu -1 na 0, ze względu na dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Autorzy wybranych prac mają czas na złożenie rozwiniętych opracowań koncepcyjnych do 15 stycznia do godziny 15. Ogłoszenie wyników konkursu przewidziane jest na 31 stycznia 2020 roku. 

Zwycięzca otrzyma 70 tys. zł, ma również zostać zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, aby uszczegółowić pracę konkursową i opracować Dokumentację projektową. Pozostali laureaci otrzymają kolejno: 60 i 50 tys. zł netto, komisja przyznać może również dwa wyróżnienia, po 25 tys. zł netto każda.

Tymczasem napotkaliśmy jedną z przygotowanych koncepcji, która powstała w pracowni architektonicznej Mu-Ma Architekci. Ta istniejąca od 1999 roku firma specjalizuje się w projektowaniu budynków biurowych oraz budynków mieszkalnych wielorodzinnych, jednak w portfolio pracowni znajdują się także projekty hoteli, szkół, szpitali, przedszkoli oraz rewitalizacji zabytkowych kamienic. Jak się dowiedzieliśmy, ta koncepcja nie dostała się jednak do finałowej piątki.

Makieta otoczenia placu fot. Konkurs na salę koncertową przy Nowym Rynku w Płocku konkurs-plock.sarp.warszawa.pl

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU