REKLAMA

Warto umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym

REKLAMA

Polacy umówili się do tej pory na 6 mln wizyt w urzędach skarbowych, z czego na samym Mazowszu już odbyło się 900 tysięcy. Instytucja zwraca uwagę, że usługa pozwala sprawniej załatwić formalności.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” pozwala na zaplanowanie spotkania w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie. To wygoda, oszczędność czasu, bezpieczeństwo i ułatwienie załatwiania spraw podatkowych różnym grupom naszych klientów, do których indywidualnych potrzeb możemy się dostosować.

PowiązaneTematy

Podatnicy umawiają spotkania

Do tej pory podatnicy w całym kraju umówili przy pomocy usługi 6 mln wizyt, co daje średnio prawie 400 tys. wizyt miesięcznie. W województwie mazowieckim takich wizyt było dotychczas ponad 900 tys. Najczęstszy powód rezerwacji to uzyskanie zaświadczenia lub załatwienie spraw związanych z podatkami majątkowymi oraz aktualne sprawy związane z rozliczeniem zeznań podatkowych. Od uruchomienia usługi w całym kraju szybko przybywa rezerwacji za pośrednictwem internetowego formularza, dostępnego na stronie wizyta.podatki.gov.pl.

Jak umówić wizytę?

Najszybszym i najprostszym sposobem umówienia wizyty jest właśnie rezerwacja internetowa. Wystarczy skorzystać z elektronicznego formularza na stronie internetowej podatki.gov.pl, wskazać urząd, w którym chcemy załatwić sprawę, jej rodzaj, a następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Potwierdzenie rezerwacji otrzymamy na podany adres e-mail.Urząd ulepsza usługę

– Wprowadziliśmy system powiadomień SMS. Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez Internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Gdy umawiasz wizytę wcześniej, otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie o terminie wizyty na dzień przed jej datą – informuje Administracja Skarbowa w Warszawie.

Na stronie umawiania wizyt dostępna jest także wyszukiwarka, która przy użyciu słów kluczowych pozwala szybko znaleźć rodzaj sprawy, którą chcemy załatwić.

Ponadto, system rezerwacji wizyt został zintegrowany z ankietami badającymi poziom zadowolenia podatników z wizyty w urzędzie. Każdy, kto umówi wizytę w usłudze i poda adres e-mail, otrzyma wiadomość z linkiem do anonimowej ankiety. Wyniki tych ankiet pomagają nam w podnoszeniu jakości obsługi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. A po co? says:

    Żeby mnie zamknęli. No, chyba żeby donos złożyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU