REKLAMA

Zlikwidowano olbrzymie magazyny podróbek

REKLAMA

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali zlokalizowane na Mazowszu magazyny podrobionych towarów, których wartość oszacowano na 10 milionów złotych.

Służba Celno-Skarbowa we współpracy z wołomińską Komendą Powiatową Policji zlokalizowała na terenie prywatnych posesji pomieszczenia, w których przechowywano hurtowe ilości podrobionych perfum, odzieży, obuwia, galanterii i biżuterii. Szacunkowa wartość rynkowa towaru, który został zajęty to 10 mln złotych.

W powiecie piaseczyńskim mundurowi skontrolowali garaże na prywatnej posesji, gdzie ujawnili 11 tys. sztuk zegarków, odzieży, tekstyliów oraz obuwia. Wartość rynkowa towaru wynosi blisko 6,5 mln złotych. W tej sprawie zatrzymano 40-letniego obywatela Ukrainy.

Kilka dni później, kolejne działania prowadzone przez funkcjonariuszy w powiecie grójeckim, doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku 20-letniego obywatela Armenii. Mężczyzna pakował do kartonów perfumy z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. W tym przypadku mundurowi zabezpieczyli ponad 22 tys. flakonów perfum o różnej pojemności.

Część nielegalnego towaru była już spakowana w samochodzie dostawczym, gotowa do rozdystrybuowania wśród potencjalnych nabywców. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 3,5 mln złotych. Dodatkowo w trakcie przeszukania zabezpieczono na poczet przyszłych kar, gotówkę w wysokości 57,5 tys. zł.– Sprzedaż podrobionych towarów narusza nie tylko prawa konsumentów. Mamy tutaj do czynienia także z prawem własności intelektualnej producentów, dlatego działania mazowieckiej KAS mają na celu zwalczanie szarej strefy w tym obszarze i eliminowanie podrobionych  towarów z rynku – informuje Robert Antoszkiewicz, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu towaru z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do 5 lat. Nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W ubiegłym roku Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ujawniła ponad 300 tysięcy podrobionych butów, kosmetyków i odzieży o wartości ponad 80 mln złotych.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Qwerty says:

  Ciekawe co zrobią z tymi rzeczami ?pewnie się podzielą

 2. M says:

  W Płocku handluja papierosami ze wschodu. Wciskaja.

 3. Analny terrorysta says:

  A co to ma do Płocka?

 4. egsdhsdhsdhsdhsdhsdhsdhsd says:

  i bardzo dobrze! nie będą sprzedawać trucizny nieświadomym ludziom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU