REKLAMA

CBA zatrzymało byłego senatora PO z Płocka. Ma zarzut udziału w grupie przestępczej

REKLAMA

W Płocku funkcjonariusze krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego senatora Platformy Obywatelskiej i przedsiębiorcę, Eryka S. Prokuratura postawiła mu m.in. zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która na przestrzeni lat 2013-2014 wyłudziła blisko 38 milionów złotych ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Do zatrzymania byłego senatora Platformy Obywatelskiej doszło 9 kwietnia w Płocku. Po zakończeniu przeszukań, został przewieziony do Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Jak podaje Wydział Komunikacji Społecznej CBA, jest on 28. osobą podejrzaną w tej sprawie.

A chodzi o zorganizowaną grupę przestępczą, która w latach 20013-2014 r. miała wyłudzić blisko 38 mln zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

– Funkcjonariusze CBA wykonali także na terenie województwa mazowieckiego skoordynowane przeszukania zarówno w domach osób prywatnych, jak i w siedzibach firm, mających związek ze sprawą – informuje CBA. – Śledztwo jest rozwojowe i niewykluczone są dalsze czynności, mające na celu zabezpieczenie dowodów oraz korzyści pochodzących z przestępstw na szkodę Skarbu Państwa – dodaje.Prokuratura przedstawiła Erykowi S. zarzuty oraz skierowała wniosek o areszt.

Jak podaje portal TVP.info, były senator Platformy Obywatelskiej został zatrzymany „w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która przy wykorzystaniu nierzetelnej, poświadczającej nieprawdę dokumentacji przeprowadziła szereg operacji gospodarczych i finansowych, umożliwiających wyłudzanie środków publicznych w postaci dotacji celowych i zwrotu nienależnego podatku VAT”. Przestępstwo popełniono m.in. przy pozyskiwaniu dotacji na projekt „Energooszczędna i wysokowydajna linia do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych”, chodzi też o wyłudzenia zwrotu podatku VAT.

Eryk S. usłyszał też zarzut oszustwa na szkodę PARP na blisko 38 mln zł, poprzez wprowadzenie w błąd PARP co do spełnienia przez jedną ze spółek warunków udzielenia dotacji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 14

 1. Popissy says:

  Siema przedwyborcza. Kiełbasa wyborcza. Srutututu. Hahahaha.

 2. Berek Joselewicz says:

  Brawo PIS zaczynam wierzyć w sprawiedliwość

 3. jacek says:

  Niedługo się wezmą za afery PiS. Najbardziej odrażająca to okradanie magazynów PCK

 4. Michal says:

  a jednak,, zorganizowana grupa przestępcza,, podobno nic takiego nigdy w Płocku nie było i nie ma

 5. Dad says:

  No to ładnie…..niech wreście zrobią z nimi wszystkimi porządek.

 6. Don Pedro says:

  Przyjdzie czas i na prezesa Nova Gips Piotra N.

 7. Jola says:

  Teraz czas na Starostę Powiatu Płockiego

 8. Kosa says:

  Jeszcze trzeba zwinąć tych co chcieli kupic za złotówkę spółki orlenowskie za czasów Krawca, to miał być przekręt na dużą skale, ale widzę ze powoli po drabinie dojdą i do nich

 9. E. Smulewicz says:

  Jak kraść to miliony…

 10. kosa says:

  to ten od tej wielkiej chaty ?

 11. Ja tam go lubilem says:

  Mądry porządny facet.
  A że za mądry… Przekombinował
  Trzymaj się Szmu tam!

 12. Tripod says:

  Grupa trzymająca władze zaczyna się lekko denerwować? Zaczyna się ;)

 13. Nxn says:

  Niech strajkuje hehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU