Podium dla płockich zespołów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zespoły z PWSZ w Płocku okazały się bezkonkurencyjne podczas XIV Łódzkiego Festiwalu Chóralnego “Cantio Lodziensis”, zdobywając I i II miejsce w kategorii “gospel i muzyka rozrywkowa”.

Chór PWSZ Vox Juventutis i wyodrębniony z Chóru kwartet “Positive Vibrations” startowały w tej samej kategorii. Zwycięstwo należało do “Positive Vibrations”, chór zajął drugie miejsce. – To naprawdę wielki sukces – mówi Robert Majewski, dyrektor, dyrygent i opiekun obu zespołów. – Łódzki festiwal jest bardzo prestiżowy, prezentują tam swoje umiejętności najlepsze zespoły w Polsce, chóry akademickie z kilkudziesięcioletnimi tradycjami. W jury zasiadają najwybitniejsi profesorowie chóralistyki – dodaje.

Wystąpiło ponad trzydzieści grup z całej Polski. Zmagania w ośmiu kategoriach oceniało pięcioosobowe jury pod przewodnictwem prof. Józefa Świdra z Akademii Muzycznej w Katowicach. – Przewodniczący, podczas wręczenia nagród powiedział, że w tym roku w naszej kategorii był bardzo wysoki poziom – zdradza Majewski. Występy zarówno kwartetu jak i chóru profesor ocenił jako znakomite.

Chór PWSZ Vox Juventutis i kwartet “Positive Vibrations” po raz pierwszy brały udział w “Cantio Lodziensis”. Zaprezentowały repertuar przygotowany na mistrzostwa chóralne w Austrii. Kwartet, oprócz statuetki i dyplomu, otrzymał również nagrodę pieniężną w wysokości 900 złotych. Członkowie “Positive Vibrations” wykazali się szczególnym hartem ducha, ponieważ jak zawsze śpiewali podwójnie: i w kwartecie i w chórze.

źródło: Urząd Miasta Płocka

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji