Nagroda już w rękach Piotra Ostrowickiego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak już pisaliśmy, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Płocku, Piotr Ostrowicki, otrzymał wyjątkowe wyróżnienie – nagrodę Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Uroczyste obchody “Dnia Pracownika Socjalnego” odbyły się w siedzibie Ministerstwa Gospodarki. Życzenia od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego goście obejrzeli na dużym ekranie. Obecny na uroczystości Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz gratulował laureatom, obiecując dołożyć wszelkich starań, by instytucjom pomocy społecznej stworzyć jak najlepsze warunki do działania. Nagrody wręczył Sekretarz Stanu w MPiPS Jarosław Duda, który z okazji święta wystosował list otwarty do pracowników socjalnych.

W pierwszej kolejności wręczono nagrody w kategorii indywidualnej, którą otrzymał Piotr Ostrowicki – Dyrektor DPS Przyjaznych Serc w Płocku, jako jedyny w województwie mazowieckim. Oprócz płocczanina, to wyjątkowe wyróżnienie otrzymali również:

  • Aleksandra Baczyńska – Dyrektor PCPR w  Proszowicach (woj. małopolskie),
  • Beata Karlińska – Dyrektor PCPR w Policach, (woj. zachodniopomorskie),
  • Barbara Kasza – pracownik socjalny w MOPS w Sosnowcu (woj. śląskie),
  • Agnieszka Rzepecka – specjalista pracy socjalnej w Katowicach (woj. śląskie),
  • Wiesław Kasprzak – Dyrektor OPS w Grodzisku Wielkopolskim (woj. wielkopolskie).

Działalność zawodowa Piotra Ostrowickiego związana jest z 12-letnią pracą w placówkach pomocy społecznej. Swoją drogę zawodową rozpoczął w 1999 r. jako instruktor terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Płocku, działającym w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od 2003 roku pełni funkcję Dyrektora Domu Pomocy Społecznej “Przyjaznych Serc” w Płocku dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz osób chorych psychicznie.

źródło: Dom Pomocy Społecznej “Przyjaznych Serc” w Płocku

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji