Towar bez akcyzy, właściciel zniknął

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wydaje się, że towar sprzedawał się sam. Albo mamy do czynienia z pierwszym przypadkiem samoobsługi na targowisku… 

Strażnicy miejscy w czasie pracy spotykają różne rzeczy. Na przykład cztery duże torebki z tytoniem oraz wystawkę 22 różnych marek papierosów, bez wymaganych znaków akcyzy i… bez właściciela. Na stoliku obok znajdowało się kolejnych dziewięć dużych paczek z tytoniem i dwie małe. Obok tytoniu stała butelka, w której prawdopodobnie znajdował się spirytus. I w tym przypadku do zabezpieczonego towaru nikt się nie przyznał.

Tego samego dnia podczas kontroli targowiska przy ul. Rembielińskiego strażnicy miejscy również znaleźli kilka paczek papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Cały zabezpieczony towar przekazany został do Urzędu Celnego.

W zakresie działania Straży Miejskiej są m.in. systematyczne kontrole targowisk miejskich oraz giełdy towarowo-samochodowej, dzięki którym zmniejsza się ryzyko występowania kradzieży i rozbojów, wprowadzania do obrotu i handlu towaru niezgodnego z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, wprowadzania do obrotu i handlu towaru niezgodnego z obowiązującymi przepisami celnymi, podatkowymi i prawem autorskim, wprowadzania do obrotu i handlu towaru niezgodnego z innymi obowiązującymi przepisami.

Swoje działania na targowiskach miejskich oraz giełdzie towarowo – samochodowej Straż Miejska na mocy ustawy może prowadzić jedynie w pełnym umundurowaniu.

źródło: Straż Miejska w Płocku

Podziel się:

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji