REKLAMA

W Płocku podpisano umowę o współpracy uczelni zawodowych z przemysłem

REKLAMA

W Płocku podpisano umowę o współpracy między Agencją Rozwoju Przemysłu a Zgromadzeniem Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych.

Przy okazji odbywającej się w Płocku pierwszej Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, podpisano umowę, która zmienia całkowicie relacje między uczelniami zawodowymi a przemysłem. Dzięki niej uczelnie zawodowe będą mogły nawiązać ścisłą współpracę z Agencją Rozwoju Przemysłu.

Zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie, ARP będzie przedstawiało zapotrzebowanie przedsiębiorstw na absolwentów konkretnych kierunków i na tej podstawie uczelnie zawodowe będą mogły lepiej kształtować swoją ofertę naukową.

– To jest moment niezwykle ważny, od tej pory uczelnie zawodowe będą rozwijać się w ścisłej współpracy z firmami, z branżą przemysłową, na razie skupioną w Agencji Rozwoju Przemysłu, ale jestem przekonany, że to porozumienie będzie się rozszerzać na kolejne obszary polskiej gospodarki – powiedział premier Jarosław Gowin.Wicepremier zaznaczył też, że dzięki tej umowie o współpracy jest szansa na wzmocnienie gospodarki kraju oraz przyspieszenie jego rozwoju gospodarczego.

KRePUZ to zrzeszenie rektorów, reprezentujących publiczne uczelnie zawodowe. Ma na celu współpracę uczelni, dbanie o ich interesy i reprezentację w środowisku szkolnictwa wyższego, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podczas pierwszego zgromadzenia, rektorzy omówili zmiany w systemie edukacji i plany rozwoju uczelni zawodowych.

I Zgromadzenie w Płocku, jest efektem zmian wprowadzonych przez Konstytucję dla nauki, w ramach której KRePUZ zostało oficjalnie wpisane do ustawy. Dzięki temu, po konferencji rektorów szkół akademickich, jest to drugie zgromadzenie oficjalnie wpisane do ustawy.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU