Płoccy wioślarze na ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W czwartek, 25 lipca, na Jeziorze Gopło w Kruszwicy rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie. W zawodach wystartowali płocczanie. Barwy miasta reprezentują wioślarze z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Trenerzy płockich ekip – Jerzy Podsędek i Bogdan Zalewski – wystawili w sumie 9 osad. Największe szanse medalowe upatrują w osadach długowiosłowych, a więc: czwórce bez sternika i ze sternikiem, dwójce bez sternika i ósemce.
Po pierwszym dniu regat, miejsce w finałowej rozgrywce, zwyciężając w przedbiegach, wywalczyły już: czwórka bez sternika, ósemka, dwójka bez sternika i jedna z dwóch czwórek ze sternikiem. Finały odbędą się w niedzielę od godziny 10. Miejmy nadzieję, że pobiją oni wynik swoich starszych kolegów, którzy przed tygodniem wywalczyli trzy złote i dwa srebrne medale. Świetny występ odnotował też Damian Salak w czasie Młodzieżowych Mistrzostw Świata (U23), które odbywają się w australijskim Linzu. Szlakowana przez niego osada polskiej ósemki w pięknym stylu wygrała swój bieg i zakwalifikowała się do finału.

Bardzo dobrze spisuje się również polska czwórka podwójna, w składzie której płynie drugi zawodnik Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego,  Kamil Zajkowski. Ta osada również wygrała swój przedbieg, ale z uwagi na liczbę osad (17) zakwalifikowała się do półfinału.